Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “YUNANLILAR DOLANDIRICI. PARALARINI SUVLAKİ (ŞİŞ) VE UZO’YA (RAKI) HARCAYARAK, AVRUPALILAR’DAN ÖDÜNÇ PARA...

“YUNANLILAR DOLANDIRICI. PARALARINI SUVLAKİ (ŞİŞ) VE UZO’YA (RAKI) HARCAYARAK, AVRUPALILAR’DAN ÖDÜNÇ PARA İSTEYEREK YAŞIYORLAR.”

30
0

Hollanda’nın aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, “Yunanlılar dolandırıcı. Paralarını suvlaki (şiş) ve uzo’ya (rakı) harcayarak, Avrupalılar’dan ödünç para isteyerek yaşıyorlar” dedi.

Hollanda’nın aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, Hollanda Ekonomi Bakanı ve aynı zamanda Eurogroup Başkanı olan Jeroen Dijsselbloem’a verdiği soru önergesinde Yunanlılar hakkında ilginç söylemde bulundu. Wilders, “Yunanlılar dolandırıcı. Paralarını suvlaki (şiş) ve uzo’ya (rakı) harcayarak, Avrupalılar’dan ödünç para isteyerek yaşıyorlar” derken, Yunanistan’ı da “dipsiz bir kuyu” olarak nitelendirdi.  

Hollanda’nın aşırı sağcı Özgürlük Partisi, De Telegraaf gazetesinin “Yunanlılar Kurtarma Mekanizmasından Para Alıyorlar” başlıklı haberinden sonra, Hollanda Parlamentosu’na yatırdıkları soru önergesinde, Yunanistan’ın gerçekten 8,5 milyon Euro alacağının doğru olup olmadığını sordular. Aynı zamanda da Jeroen Dijsselbloem’dan Hollandalı vergi mükellefi vatandaşların Yunanistan uğruna sömürülmelerini nasıl cevaplayacağı soruldu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz