Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANLI VE ABD’Lİ DENİZ KOMANDOLARINDAN TATBİKAT

YUNANLI VE ABD’Lİ DENİZ KOMANDOLARINDAN TATBİKAT

21
0

Yunanlı ve ABD’li deniz komandolarından tatbikat.

Yunanlı ve ABD’li deniz komandoları “Büyük İskender 2018” (Μέγας Αλέξανδρος 2018) askeri tatbikatında birlikte savaş senaryoları uyguladı. Volos’un Glafiron atış tatbikat alanında uyguladıkları savaş senaryoları nefes kesti.

Yunanistan’ın en elit deniz komandolarının bulunduğu 32. Deniz Piyade Tugayı’na ait komandolar, ABD’li seçkin deniz komandolarından oluşan 287 kişilik kuvvet, 8 Ocak 2018 tarihinden bu yana Volos yakınlarında Glafiron atış tatbikat alanında gündüz gece eğitim atışları ve değişik senaryolar üzerine birlikte eğitim yapıyorlar.

Tatbikatın son aşamasını Yunanistan Kara Kuvvetleri komutanı Tümgeneral Alkiviadis Stefanis izledi ve tatbikata katılan yerli ve yabancı askerleri tebrik etti. Komutan Stefanis, “müttefiklerimizle birlikte her tehdidi önlemek için hazırız” ifadelerini kullandı.

Sarp arazide gerçekleştirilen tatbikatta, ABD’li askerler Yunan Ordusu’nun silahlarını kullanırken, Yunan askerleri de ABD Ordusu’nun silahlarını kullandı. Tatbikatın senaryosu Yunanca ve İngilizce olarak kullanıldı.

Yaklaşık 20 gün süren tatbikatta zırhlı ZPT personel taşıyıcılar, helikopterler, ağır silahların yanı sıra gece görüş sistemleri kullanıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz