Ana Sayfa Yunanistan Haber Yunanistan’da Koronavirüs Vaka Sayısı 331

Yunanistan’da Koronavirüs Vaka Sayısı 331

3
0

Koronavirüs vakaları Yunanistan’da hızla yayılmaya devam ediyor. Son olarak vaka sayısının 331 olduğu belirtiliyor. Yunanistan Sağlık Bakanlığı Enfeksiyon Hastalıkları ekibi başkanı Sotiris Çiodras, biraz önce yaptığı açıklamada Yunanistan’da görülen koronavirüs vaka sayısının 15 Mart 2020 Pazar günü açıklanan 103 yeni vakayla birlikte 331 olduğunu söyledi.

Ölü sayısı ise 4 olarak kayıtlara geçti. Kastorya hastanesinde görevli bir personel Selanik AHEPA hastanesinde koronavirüs vakasıyla tedavi görüyordu ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Kastorya’da vaka sayısının 41 olduğu belirtilirken, Kastoya yerel yöneticileri olağanüstü hal ilan edilmesini talep etti.

Öte yandan Yanya hastanesinde kırmızı alarm verildi. Sebebi ise çalışan doktorlardan birinde koronavirüs vakası tespit edildi. Bunun üzerine hastanenin acil durum vakalarına geçici olarak kapatıldığı belirtiliyor.

Son olarak şu ana kadar Batı Trakya’da koronavirüs vakasına rastlanmaması ise işin sevindirici yanı. Yetkililer vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmaması yönünde uyarmaya devam ediyor. Ancak her ihtimale karşı Dedeağaç hastanesinde tüm önlemlerin alındığı ve olası bir duruma karşı hazırlıklı olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz