Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “YUNANİSTAN’DA, ALMANYA’DA PARLAMENTOYA GİREN TÜRK VEKİLLER HAİN Mİ?”

“YUNANİSTAN’DA, ALMANYA’DA PARLAMENTOYA GİREN TÜRK VEKİLLER HAİN Mİ?”

25
0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, partisinin genel merkezinde seçim çalışmaları ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantının ardından Bilgen, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kürt sorunu yoktur’ ve ‘Yerli ve milli milletvekili istiyoruz.’ Başbakan Ahmet Davutoğlu da ‘HDP’yi hep birlikte baraj altında bırakacağız’ dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna Bilgen, şu cevabı verdi:

“Türkiye’nin Kürt sorunu yoksa geriye bir tek şey kalıyor; sorumsuz cumhurbaşkanı ve yetkisiz başbakan sorunu var. Yersiz konuşmalar ve yersiz açıklamalarla kendi haddini, sınırlarını Anayasa’nın kendisine çizdiği çerçeveyi tanımayacağını tam bir Kasımpaşalı kabadayısı üslubu ile ilan eden, meydan okuyan tarzın kendisi doğrudan doğruya aslında Türkiye’deki barışın, kardeşliğin, demokrasinin önünde engele dönüşmüştür. Cumhurbaşkanı galiba İsviçre marka saat meraklısı yerli siyasetçilerden bahsediyor. Hırsızlığın siyasette hiçbir önemi yok, şaibenin, iş takipçiliğinin hiçbir önemi yok olacak ki yerlilik ve millik duygusu başka bir şeyi hatırlatıyor bize; Almanya’da demokrasinin tümüyle askıya alındığı Hitler’in aktör olduğu son seçimlerde de safkan milletvekillerine oy isteme çabası vardı.

Yunanistan’da dün seçim yapıldı, 3 Türk milletvekili Yunanistan Parlamentosu’nda temsil imkanı bulacak. Buradaki Türk milletvekilleri Yunanistan’da hain konumunda mı? Almanya’da Türk, Kürt ya da farklı halklardan milletvekilleri yerel ve federal parlamentoda temsil imkanı buluyor. Burada herkesin ağzından çıkanı kulağı duyması gerekiyor, bu ülkede yaşayan herkesin Parlamento’da temsil imkanı var.”

BİRLİK Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak şunu hatırlatmak isterim;

Batı Trakya Türkleri yaşadığı vatanın yasalarına saygılı bir şekilde yaşıyor. Kaldı ki yüzyıllarca vatanının içinde birlikte yaşadığı anaların evlatlarına ve devletine silahla saldırmadı. Oysa sizler, ülkenin başındaki Cumhurbaşkanından tutun da en son evladına kadar hakaret ederek, PKK terör örgütünün insanlık dışı, kalleşçe yaptıklarına destek veriyorsunuz. Batı Trakya Türkleri asla böyle bir olayın içinde yer almadı ve almaz. Ülkesini sever, Anavatanını sever ve saygı duyar.

Onun için Batı Trakya Türklerini o şekilde örnek vermenizden dolayı sizleri kınıyorum. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz