Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DA 2.500 ÜNİFORMALI SOKAKLARA İNDİ

YUNANİSTAN’DA 2.500 ÜNİFORMALI SOKAKLARA İNDİ

12
0

Yunanistan’da 2.500 üniformalı sokaklara indi. Her geçen gün Yunanistan’da protestolar giderek büyümeye devam ediyor. SYRİZA-ANEL hükümeti artık sona doğru mu gidiyor sorusu büyük bir çoğunluğun aklına iyiden iyiye yerleşti. Önümüzdeki haftadan itibaren Yunanistan’da siyasi açıdan önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Dün Başkent Atina sokaklarında gösteri düzenleyen sahil güvenlik, polis ve itfaiye erlerinden oluşan 2.500 sendika üyesi üniformalı çalışan, hükümetin sosyal sigorta ve emeklilik yasasında yapmayı planladığı değişiklikleri protesto etti.

Atina’da dün yoğun katılımla gerçekleşen genel grev gösterilerinin ardından bu defa üniformalı polis, sahil güvenlik ve itfaiye mensupları başkent Atina sokaklarında gösteri düzenledi. Eski meclis binasında toplanan görevdeki 2.500 çalışan, parlamentonun bulunduğu Sintagma Meydanı’na yürüdü. Üniformalı çalışanlar, hükümetin ‘ortaçağı andıran çalışma koşullarını’ dayattığını savunarak yeni yasa düzenlemesine tepki gösterdi. Kendileri tarafından önerilen maaş, çalışma saatleri, sağlık ve güvenlik konularındaki taleplerinin karşılanmasını istedi.

Gösteri ve yürüyüş boyunca Atina merkezindeki caddeler trafiğe kapatıldı. Üniformalı çalışanlar, gösteride afiş, döviz, siyah bayrak ve Yunan bayrakları taşıdı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz