Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNAN PARLAMENTOSU’NDA “ACUN TARTIŞMASI”

YUNAN PARLAMENTOSU’NDA “ACUN TARTIŞMASI”

22
0

Acun Ilıca’nın Yunanistan’da açacağı kanal, televizyonları ruhsatları tasarısı için toplanan Yunan Parlamentosu’nda tartışma yarattı.

”SAKIN BİR TÜRK’E RUHSAT VERMEYİN”

Oylamadan önce yapılan tansiyonu yüksek oturumda Merkez Birliği Partisi Lideri Vasilis Levendis, kulislerde bir Türk işadamının, Yunanistan’da televizyon kanalı satın alacağına dair söylentiler dolaştığını belirtti. Hükümetin bu söylentilerin doğru olup olmadığını açıklamasını isteyen Levendis, “Hükümete sesleniyorum. Sakın bir Türk’e ruhsat vermeye teşebbüs etmeyin.” dedi.

PARLAMENTOYU UYARDI

Merkez Birliği Partisi Lideri Vasilis Levendis, aksi olursa Kuzey Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın noktası Larisa’dan öteye gidemeyecekleri konusunda da parlamentoyu uyardı.

Levendis daha önce “Parapolitika” radyosundaki demecinde de, Başbakan Aleksis Çipras’ın, Türkiye ziyareti sırasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir Türk işadamına Yunanistan’da yayın ruhsatı vermek için anlaştığını söylemişti.

YUNANİSTAN’DA UZAK ARA BİRİNCİ OLMAYI HEDEFLİYOR

Acun Ilıcalı ise “Ya Yunanistan’da kanal alacağız ya da bir frekans satın alacağız. Çipras ile bu konuyu konuştum, çok heyecanlandı. Konuya sıcak baktığını söyledi. İçerik olarak TV8 formatında olacak. O ses Türkiye’nin Yunanistan haklarını aldık. Yine Survivor’ı orada gerçekleştirme projemiz var. Sanki Yunanistan’da uzak ara birinci olacakmışız gibi hissediyorum.” demişti. Yayın ruhsatları ile ilgili yeni yasa 300 üyeli Yunan Parlamentosu’nda 153 oyla kabul edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz