Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNAN MİLLİ TAKIMI DENEMELERİNE DAVET EDİLMEYEN İKİ EMRE BİR TEVFİK İSKEÇE’Yİ YUNANİSTAN...

YUNAN MİLLİ TAKIMI DENEMELERİNE DAVET EDİLMEYEN İKİ EMRE BİR TEVFİK İSKEÇE’Yİ YUNANİSTAN ŞAMPİYONU YAPTI!

23
0

Yunan Milli Takımı denemelerine davet edilmeyen iki Emre bir Tevfik İskeçe’yi Yunanistan şampiyonu yaptı!

Yunanistan genelinde iller arası Amatör Futbol Federasyon’larının oluşturduğu U-14 karma futbol takımları arasında kademeli olarak yıl boyunca yapılan maçlarının tamamını kazanan İskeçe ili EPS karma takımı Yunanistan şampiyonu oldu.

Final karşılaşması 12 Nisan 2018 Perşembe günü Selanik’te Drama ile yapıldı. İskeçe ile Drama U-14 futbol takımları arasındaki müsabakada Yunanistan şampiyonu belirlendi. İskeçe takımı Drama’yı 3 – 1 mağlup ederek Yunanistan şampiyonu oldu ve kupayı İskeçe’ye getirdi.

Yunanistan şampiyonu olan İskeçe U-14 futbol takımında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’ndan üç futbolcu bulunuyor. Yıl boyunca oynanan müsabakalarda büyük başarı gösteren ve gelecek vadeden Emre Hoçka, Tevfik Tevfikoğlu ve Emre Yörük gibi futbolcuların başarılı katkıları şampiyonluğun İskeçe’ye gelmesinde büyük rol oynadı.

Ancak her nedense birkaç hafta önce Yunanistan Milli Takımı yetkililerinin gözetiminde Selanik’te yapılan seçmelere bu futbolcu kardeşlerimiz maalesef davet edilmemişlerdi.

Şimdi bu başarıdan sonra davet edilip edilmeyecekleri merak konusu olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz