Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNAN MAKAMLARI BU BAYRAM DA SINIFTA KALDI

YUNAN MAKAMLARI BU BAYRAM DA SINIFTA KALDI

24
0

Kurban Bayramı dolayısıyla Yunanistan’a akın eden Türk turistlerin her bayramda olduğu gibi bu bayramda da çilesi bitmek bilmiyor. Sınır kapılarında Yunan makamları yine sınıfta kaldı.

Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçen 2 bin 200 Türk turistin tatili, gümrük kapısındaki yoğunluk nedeniyle çileye dönüştü. İpsala ve Kastanies sınır kapılarında da durum farklı değil. Araçlar saatlerce kuyrukta bekletiliyor. Yunan makamlar bu soruna çözüm bulmuyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesinden bu sabah feribotla Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçen 2 bin 200 Türk turistin tatili, gümrük kapısındaki yoğunluk nedeniyle çileye dönüştü. Sıcak havada, gümrük kapısında saatlerce beklemek zorunda kalan tatilciler, duruma tepki gösterdi.Bayram tatilini fırsat bilerek Türkiye’nin çeşitli illerinden Bodrum’a gelen Türk turistlerin bir bölümü bu sabah günübirlik tatil için 6 mil mesafedeki İstanköy Adası’na geçti.

6 feribotla adaya geçen 2 bin 200 turist, buradaki gümrük kapısında, kötü bir sürprizle karşılaştı. Fiziki koşulları yetersiz olan olan ve prefabrik ofiste sadece iki Yunan polisinin hizmet verdiği gümrük kapısında yoğunluk yaşandı. 38 derece sıcak havada saatlerde beklemek zorunda kalan tatilciler, duruma tepki gösterdi. Kimi tatilciler ise feribotlarda bekletildi.

Bayram tatilini geçirmek üzere İstanköy’e gelen bir bayan turist, “Yunan makamları bu sıkıntının yaşanabileceğini biliyorlar. Günlerdir medya ‘Yunan adalarına Türk turist akını var’ diye yazıyor, neden önlem almıyorlar anlayamadık. Tatil işkenceye dönüştü. Bazı feribotlardaki yolcuları gümrük alanınan bile indirmediler. Feribotta bekletiyorlar” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz