Ana Sayfa Yunanistan Haber Yunan İşadamları Kesenin Ağzını Açtı

Yunan İşadamları Kesenin Ağzını Açtı

11
0

Yunan işadamları kesenin ağzını açtı ve Miçotakis hükümetine Koronavirüs ve mülteciler konusunda her türlü yardımı sağlıyor.

Son günlerde Yunanistan’da Koronavirüs ile mücadeleyi arttıran bir bağış dalgası yaşanıyor. Toplum yararına Vakıflar ve girişimciler her şekilde Koronavirüs’ten koruma malzemeleri (yataklar, maskeler, solunum maskeleri, eldivenler vb.) bağışlamaya devam ediyorlar.

Bununla birlikte, aynı zamanda, ülkenin armatörleri ve büyük işletmeleri, her gün Yunanistan’ın karşı karşıya olduğu bir başka cepheye aktif olarak katkıda bulunuyorlar. Göçmenlerle mücadele savaşında hükümeti yalnız bırakmıyorlar.

Türkiye’nin, Yunanistan ile olan kara sınırını kapattığına dair kamuoyuna yönelik yaptığı açıklamasına rağmen, organize göçmen gruplarının yasadışı geçileri her gece devam ederken, Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri Ege’de kendi savaşlarını veriyor. Bu bağlamda dün tamamen yenilenmiş hızlı sürat botu Yunan Donanması’na teslim edildi.

Yenileme çalışmaları 40.000 euroya mal oldu ve Axion Hellas şirketi tarafından RIB (Rigid-Inflatable Boat veya Rigid-Hulled Inflatable Boat – RHIB) tipi botun motorlarını, elektronik cihazları baştan aşağı yenilendi. Masrflar armatörler Pateras, Kronthira ve Evstatiu tarafından karşılandı.

Ayrıca Axion Hellas şirketi Sialahlı Kuvvetlere 300 KWA gücünde bir jeneratör bağışladı. Jeneratör 26 mart tarihinde Pire’ye gelecek ve buradan da Kızılhisar-Meis (Kastelorizo) adasındaki askeri unsura gönderilmesi bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz