Ana Sayfa Batı Trakya Haberler B.Trakya Video Haber Yunan Devleti Batı Trakya’da Azınlığa Baskıları Giderek Arttırıyor

Yunan Devleti Batı Trakya’da Azınlığa Baskıları Giderek Arttırıyor

0
0

Yunan devleti Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na karşı baskıların dozunu giderek arttırıyor.

Son döneme ve Ramazan ayının gelmesiyle minarelerdeki ezan sesleriyle başlayan, ramazan davulcularıyla devam eden baskılara bir yenisi daha eklendi. Şimdi de İskeçe Küçük Davutlu köyündeki caminin varlığı inkar ediliyor. Mütevelli heyeti başkanı Polis Merkezine davet ediliyor.

Bu defasında da Osmanlı döneminde İskeçe’nin yakınında bulunan ve kuruluşundan bu yana var olan Küçük Davutlu köyü camii Yunan Emniyet Teşkilatı yetkililerince yok sayılıyor, cami mütevelli heyeti başkanı Hasan Akifoğlu’na bu konuda baskılar yapılıyor. Hasan Akifoğlu, köyün bağlı olduğu İnhanlı Polis Merkezine davet edilerek yaklaşık 1 saat bekletiliyor ve ifadesi alınıyor. Kendisine Küçük davutlu köyünde cami olmadığı aktarılıyor. Hasan Akifoğlu da bu caminin çok eski yıllardan beri varlığını kanıtlamak üzere bir oraya bir buraya koşturup duruyor. Bununla da yetinmeyen yetkililer son olarak ezan sesinin kısılmasını, hoparlörden okunmamasını istiyor.

İşte tüm olanların gölgesinde bir gazeteci kimliğimizle, BİRLİK Gazetesi olarak bölgeye bir ziyaret gerçekleştirdik ve tüm bu olup bitenleri ilk ağızdan dinlemek ve kamuoyu ile paylaşmak üzere Küçük Davutlu köyü camisi mütevelli heyeti başkanı Hasan Akifoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yorum her zaman olduğu gibi okuyucularımızın….