Ana sayfa Batı Trakya Haberler YTB BAŞKANI EREN BATI TRAKYA’DA BİR GÜNDE ON BİR KURUM VE KURULUŞU...

YTB BAŞKANI EREN BATI TRAKYA’DA BİR GÜNDE ON BİR KURUM VE KURULUŞU ZİYARET ETTİ

24
0

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya’da bir günde Azınlığın on bir kurum ve kuruluşunu ziyaret etti.

Gümülcine Türk Gençler Birliğinin (GTGB) kuruluşunun 90. yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Batı Trakya’ya gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Müslüman Türk Azınlığın on bir kurum ve kuruluşunu ziyaret etti.

YTB Başkanı Abdullah Eren Gümülcine’de T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nu ziyaretinin ardından, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ercan Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Aydın Ahmet, BAKEŞ Başkanı Ahmet Hacıosman, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve ileriye dönük olarak birlikte nelerin yapılabileceğini konuştu.

Her fırsatta kendisinin de aslen bir Batı Trakyalı olduğunu belirterek, “Ben sizlerin içinden biriyim, Batı Trakyalıyım.” Dedi.

Gümülcine’deki temaslarının ardından İskeçe bölgesine geçen Başkan Eren, burada önce İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi, daha sonra İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, devamında Çınar Derneği’ni ve son olarak da Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ziyaret ederek yöneticilerle ve soydaşlarıyla sohbet etme fırsatı buldu.

Abdullah Eren’in Batı Trakya temasları Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı ve Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’i ziyaretiyle sona erdi.

Başkan Eren tüm ziyaretlerinde olduğu gibi burada da yöneticilerin dertlerini, sorunlarını dinledi, birlikte çözüm yollarında neler yapılabileceği üzerinde durdu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya’daki gençlerin eğitimine verdiği önemi dile getirdi, ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğu mesajını verdi.

VİDEO İZLE: https://www.dailymotion.com/video/x6z4ee5

 


 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here