Ana Sayfa Yunanistan Haber Yine Azınlık Basını Yok Sayıldı! Ayrımcılığa Uğradı!

Yine Azınlık Basını Yok Sayıldı! Ayrımcılığa Uğradı!

1
0

Hükümet, Yunanistan genelinde tüm Yunan basınına Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşları bilgilendiren broşürlerin reklamlarını verirken Azınlık basını yine ayrımcılığa uğradı.

Yazılı basından, görsel basından, radyolardan tutun da her ilde haber sitelerine verilen sağlık kampanyası reklamları bir tek Azınlık basınına verilmedi.

Dolayısıyla da Avrupa Birliği ülkesi olan Yunanistan’da ayrımcılık yapıldığını bir kez daha açıkça kanıtlamış oldu. Oysa Azınlık basını hem Yunanca hem de Türkçe olarak Batı Trakya’da yaşayan Yunanistan vatandaşlarını ilk elden doğru ve ilkeli bir biçimde bilgilendirmeye devam ediyor.

Hükümet başta olmak üzere, sağlık kampanyası bilgilendirme reklamlarından esas sorumlu olan Yunanistan Sağlık Bakanlığı’nın bu yanlı davranışı, bir kez daha Batı Trakya’da Çoğunluk ile Azınlık arasında ayrımcılığın yapıldığını resmen tescillemiş oldu.

BİRLİK Gazetesi olarak, her gün binlerce okuyucunun haber sitemizi ziyaret ederek, ilk ağızdan ülke genelinde olup bitenleri öğrenmesi, bizim için ekonomik değerden daha değerli ve çok daha fazlası olduğunu belirtirken, bundan sonra aynı duruşu sergileyerek vatandaşları bilgilendirmeye ve onlara saygı duymaya devam edeceğiz.

Ancak hükümetin ve ilgili Sağlık Bakanlığı’nın bu ayrımcı ve yanlı taraf tutmasını da kınadığımızı belirtiyoruz.

Hey ATİNA! Burada biz de varız, bizler de bu ülkenin vatandaşlarıyız. Hep birlikte vergi ödüyoruz, malesef halen üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyoruz!!!

İşte Yunan basınına verilen reklamlar: