Ana sayfa Batı Trakya Haberler “YETER ARTIK BİZDE İNSANIZ”

“YETER ARTIK BİZDE İNSANIZ”

13
0

 

 

Larisa’da emekli askerler “Yeter artık, bizde insanız, ekonomik olarak bizi çökerttiniz, insaf artık dayanamıyoruz” sloganlarıyla bugün Thesalya ovasını inlettiler ve yollara döküldüler.

Karditsa, Larisa, Volos, Katerini, Trikala illerinden ellerinde Yunan bayraklarıyla Kara, Hava Deniz Kuvvetleri, Polis Teşkilatı, İtfaiye Teşkilatından emekli olan subay ve astsubaylar aileleriyle birlikte maaşlarında yapılan kesintiyi protesto etmek amacıyla Larisa yollarında yürüdüler.

Yürüyüşe “Ordu Emekli Subaylar Birliği” (EAAS) Başkanı Orgeneral P. Mavridopoulos da katıldı ve birde konuşma yaptı. Yürüyüşün ana konuşmacısı “Ordu Larisa Emekli Subaylar Birliği” Başkanı Ap. Paparisis yapmış olduğu konuşmasında, yapılan kesintilerin neticesinde zor şartlar altında aileleriyle birlikte var olma savaşı verdiklerini seçim öncesi kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve konut kredilerini dahi ödeyemeyecek duruma geldiklerini belirtti ve “Yeter artık, bizde insanız” sloganıyla konuşmasını tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here