Ana Sayfa Türkiye | Dünya Yerli Otomobil Resmen Tanıtıldı!

Yerli Otomobil Resmen Tanıtıldı!

13
0

Türkiye’nin en önemli milli projelerinden birisi olan yerli otomobil tanıtımı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği ve ismi, tasarımı olduğu kadar sahip olacağı motoru ile de merak edilen yerli otomobil, Başkan Erdoğan’ın da katıldığı törenle resmen tanıtıldı. Törende önemli konuşmalar yapılırken, yerli otomobil ismi, özellikleri ve motor gücü birçok detay da netleşti.

Kırmızı ve beyaz renkte olan yerli otomobil ilk kez görücüye çıkmış oldu. Bilindiği gibi, TOGG tarafından, ismi, görüntüsü, tasarımı ve motoru sır gibi saklanan proje ile ilgili Twitter üzerinden her gün bir fotoğraf paylaşılıyordu.

Türkiye’nin göz bebeği olarak değerlendirilen proje için büyük an geldi ve yerli otomobil resmen tanıtıldı! Tasarımı, motoru, fiyatı ve ismi sır gibi saklanan bu milli proje, Başkan Erdoğan’ın katıldığı törenle kamuoyu ile paylaşıldı.

Bilindiği üzere Erdoğan, yaptığı açıklamada ön gösterim tarihini bugün olarak açıklarken; bu tanıtımın Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde olacağını duyurmuştu. Bu doğrultuda da, geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği yerli araca ilişkin ilk görüntüler paylaşılmış ve büyük bir heyecan oluşmuştu. O günden bu yana da, TOGG Twitter hesabından yerli otomobilin tasarımı hakkında çeşitli fotoğraflar ve video paylaşımı yapıldı.

YERLİ OTOMOBİL İSMİ NE OLDU? FABRİKASI NEREDE?

Bu doğrultuda, yerli otomobil ismi, özellikleri, fabrikası, fiyatı, tasarımı ve motoru gibi birçok başlık, milyonlarca vatandaş tarafından oldukça merak ediliyor. Bunların yanıtı ise, Başkan Erdoğan’ın katıldığı törenin ardından belli oldu.

İlk olarak söz alan ve konuşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş Gebze’deki lansmanda yerli otonun ismi hakkında flaş bir açıklamada bulundu. Öte yandan, Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile de fabrikanın ve üretimin nerede olacağı da belli oldu. Yine aynı karara göre, üretim tesisinde 4 bin 323 kişinin çalışacağı ve öngörülen toplam sabit yatırım tutarının 22 milyar TL olacağı ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz