Ana Sayfa Yunanistan Haber Yeni Enerji Tasarrufu Programları Açıklanacak

Yeni Enerji Tasarrufu Programları Açıklanacak

3
0

2021 yılı içinde konutlar, işletmeler, ve kamu binaları için yeni enerji tasarrufu programları açıklanacak.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Genel Sekreteri Aleksandra Sduku dün Atina Enerji Diyalogları konferansında yaptığı konuşmada, konutlara, işyerlerine ve kamu binalarına hitap edecek yeni “Tasarruf” programlarının 2021 yılında duyurulacağını söyledi.

Aleksandra Sduku, yakın tarihli IEA istatistiklerine atıfta bulunarak, enerjiye yapılan yatırımın 2020 yılına kadar %20 düşmesine rağmen, Yenilenebilir Enerji Kaynakları’na (APE) yapılan yatırımın ve enerji verimliliğinin daha fazla etkilenen fosil yakıt sektörünün aksine esnek olduğunu belirtti.

Bayan Sdukou ayrıca, gaz altyapısının geliştirilmesi, akıllı elektrik ağları, 2030’a kadar tüm adaların ara bağlantılarının yanı sıra yeniyi de içeren on yıl boyunca enerji ağları için 3,5 milyar euroluk yatırımdan bahsetti; komşu ülkelerle ara bağlantı projelerin yapılacağını da sözlerine ekledi.

Girit’in “deniz alanları” (yani hidrokarbon arama alanları) ile ilgili olarak, her türlü çaba sarf edilirken konunun dikkate alındığını vurgulayarak, “sorunun canlı kaldığını” yorumladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz