Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YENİ DEMOKRASİ (ND) PARTİSİNDE YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLADI

YENİ DEMOKRASİ (ND) PARTİSİNDE YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLADI

14
0

Samaras’ı bekleyen tehlike başladı. ND Partisi içinde Merkez Sağ savunucularının sesleri yükselmeye başladı. Papadimos hükümetine evet demesi ve Bakanlıklara katılması ND Partisi Başkanı Andonis Samaras’ı parti başkanlığından götüreceğe benziyor.

Hareketlilik ilk önce ND partisinde başladı ve yaptığı açıklamalardan dolayı Samaras eski Bakanlardan Trikala Milletvekili Sotiris Hacigakis’i partiden ihrac etti.

Hacigakis, “parti içinde bulunan uç sağ damlacıkları siyasi sözümüzü eritemez” dedi ve Samaras kendisine derhal partinin çıkış kapısını gösterdi.

 

KOSTAS HACİS: “YUNANİSTAN ANAYASASI TUVALET KAGIDINA DÖNMÜŞTÜR”

 

Gelişmeler bununla da kalmadı. Nea Dimokratia Partisi Gençlik Kolları Başkanı Kostas Hacis, yazmış olduğu 1o sayfalık bir mektupla ND Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. Kostas Hacis, parti başkanlığı seçimlerinde Samaras’ı desteklemiş ve ilk 50 imzayı toplayarak Samaras’a destek vermişti.

Kostas Hacis, istifa mektubunda, “Yunan toprakları işgal altında. Son günlerde karagözlüklerle yapılan darbede Yunanistan Anayasası tuvalet kagıdına dönmüştür” ifadeleri dikkat çekiyor.

Tüm bu gelişmelerden sonra eski parti başkanı ve Başbakan Karamanlis’in yeniden partinin başına geçme ayak sesleri duyulmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz