Ana Sayfa Batı Trakya Haber Yassıköy Belediyesi’nde Suya Dolaylı Zam

Yassıköy Belediyesi’nde Suya Dolaylı Zam

6
0

Yassıköy (İasmos) Belediyesi’nden su kullanımına dolaylı yoldan zam yapılmak isteniyor. Yıllık 14 euro ödenirken, bu rakamın 36 euro’ya çıkarılması gündemde.

Her ne kadar Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin “suya zam yok” desede, yeni yıla dolaylı yoldan suya yapmayı planladığı zamla başlamak istiyor.

Bu vesileyle 28 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan meclis toplantısında gündem maddelerinden biri de, su sayaçlarına toplamda yıllık olarak ödenen sabit ücrette artış yapılmak isteniyor.

Yassıköy Belediyesi sakinleri şimdiye kadar yıllık olarak 14 euro sabit su sayacı ücreti ödüyorlardı. Belediye Başkanı Önder Mümin’in yönetime gelmesiyle birlikte, bu rakam yıllık 36 euro’ya çıkartılmak isteniyor. Bunun için de konu 28 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan meclis toplantısında gündeme gelecek. Şimdi tüm gözler meclis üyelerinin alacağı karar çevrilmiş durumda.

Öte yandan meclis toplantısında gündeme gelecek olan konulardan bir diğeri ise Ayanoros manastırlarından bir Keşişe Yassıköy Belediyesi’nde fahri hemşehrilik ünvanı verilmesi.

Belediye Başkanı Önder Mümin’in önerisiyle tüm meclis üyelerine gönderilen 28 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan meclis toplantısı davetiyesinde, Gümülcine ve Dedeağaç’ın Yunanistan’ın gövdesine ilhakının 100. Yılı kutlamaları kapsamında, Yassıköy Belediyesi, Ayanoroz manastırlarında yaşayan bir Keşişe Yassıköy Belediyesi’nde fahri hemşehrilik ünvanı verilmesi mecliste oylamaya sunulacak.

Bu zor ekonomik şartlar altında ezilen, Belediye sınırları içerisindeki yerleşim birimlerinde özellikle Azınlığa mensup bölge sakinleri ne yapacaklarını, nasıl ve ne şekilde başa çıkacaklarını düşüne durdun, Belediye yönetiminin dolaylı yoldan zam ve 100. Yıl kutlamalarıyla ilgili bir Keşişe fahri hemşehrilik ünvanı verilmesi vatandaşları çileden çıkarmaya başladı.

Ayanoroz Keşişlerinden bir foto

Bölgedeki genç nüfus köylerini, aile ve çocuklarını terk ederek Avrupa’nın değişik ülkelerinde nafakasını aradığı bir dönemde Belediye yönetiminin “vurdumduymazlığı” gençlere ve ailelere hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

Şimdi herkes şunu merak ediyor ve soruyor; seçim öncesi köy meydanlarında verilen vaatlerde 3O euro civarında emeklilere her ay maaş ödenmesi, gençlere iş imkanları yaratılması, bölgeye yatırımların çekilmesi ve deyim yerideyse adeta “mavi boncuk” dağıtan Belediye Başkanı Önder Mümin’in bu sözlerini yerine getirip getirmeyeceğini ise bölge insanı tarafından merakla bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz