Ana sayfa Batı Trakya Haber Yassıköy Belediyesi İnternet Sitesini 5.000 Euro’ya Yeniledi!!!

Yassıköy Belediyesi İnternet Sitesini 5.000 Euro’ya Yeniledi!!!

1
0

Yassıköy (İasmos) Belediyesi internet sitesini yenileme çalışmalarına yaklaşık 5.000 euro harcadı.

Önder Mümin başkanlığında Yassıköy Belediyesi’nde enteresan ve soru işaretlerini de beraberinde getiren durumlar yaşanmaya başladı.

28 Ocak 2020 Salı akşamı gerçekleştirilen Yassıköy Belediyesi Meclis toplantısında meclis üyesi Maheras Hristos tarafından gündeme çok ilginç ve soru işaretleriyle dolu bir konu getirildi.

Konu, Belediye yönetimi, halihazırda var olan ve Belediyeye ait internet sitesinin yeniden yapılandırılması, modernize edilerek göze daha iyi hitap edebilmesi için yasal olarak bir çalışma yaptı. Site 4.836 euroya yenilendi. Yenilendi, ancak bu yenileme çalışması beraberinde soru işaretlerini ve cevaplanması gereken soruları da beraberinde getirdi.

Başkan Önder Mümin tarafından cevaplanması gereken soruların cevaplarını kamuoyu merakla bekliyor.

Belediye’nin ekonomik durumunun çok ta iyi olmamasına rağmen, bazı köylerde su şebekelerinde yenileme çalışmaları ihtiyacının var olduğu bilinmesine rağmen internet sitesinin yenilenmesi gerekli miydi? Bu kadar aciliyet mi arz ediyordu?

Site kime veya hangi şirkete yaptırıldı?

Bu kişi nerede görevli?

Bir Bakanlık sitesi bakım ve modernizasyonu daha ucuz rakamlara yaptırıldığı herkes tarafından bilinirken, küçük bir Belediyeye ait bir internet sitesinin yaklaşık 5.000 euroya yaptırılması nasıl yorumlayacaksınız?

Sonuç olarak yasal bir şekilde kesilen fatura kime veya hangi şirkete, işletmeye kesildi? Veya neden o kesildiği yere kesildi?

Yassıköy Belediye Başkanı sayın Önder Mümin bu soruları cevaplarsa eğer, halkımız da şeffaf ve dürüst Belediyecilik yönetimi adına gerçekleri ve doğruları öğrenmiş olacak, böylece meclis toplantısında gündeme getirilen bu olay açıklığa kavuşmuş olmakla birlikte, daha ziyadesi Belediyeye vergisini ödeyen vatandaşların akıllarında oluşan soru işaretlerini de gidermiş olacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here