Ana sayfa Batı Trakya Haberler YASSIKÖY BELEDİYE BAŞKANI İSMET KADI’NIN KIRCAALİ’DEN ZİYARETÇİLERİ VARDI

YASSIKÖY BELEDİYE BAŞKANI İSMET KADI’NIN KIRCAALİ’DEN ZİYARETÇİLERİ VARDI

14
0

Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı ismet Kadı’nın Kırcaali’den ziyaretçileri vardı. Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet ve Türk Kültür ve Sanat Derneği (TÜRKSAD) Başkanı Müzekki AhmetBaşkan İsmet Kadı’yı ziyaret ettiler. Yeniden Belediye Başkanı seçilen İsmet Kadı’yı kutladılar ve görevinde başarılar dilediler.

Sıcak ve dostane bir ortamda gerçekleşen ziyarette dernek başkanları İsmet Kadı’ya faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Başkan Kadı, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Kiraz Festivali”nin bu yıl 20-22 Haziran tarihleri arasında gerşekleşeceğini ve Kırcaali Türk Folklor Ekibini de bu festivale davet ettiği belirtiliyor.

TÜRKSAD Başkanı Müzekki Ahmet, Kırcaali ve Gümülcine bölgesinde yaşayan Türk ve Müslümanlar kültür, sanat ve eğitim alanında işbirliği yapmaları gerektiğinin paylaştı. Kırcaali Türk Folklor Ekibinin önümüzdeki aylarda Batı Trakya’nın çeşitli bölgelerinde gösteriler sunacağını, aynı şekilde de Batı Trakya’dan Türk Folklor Ekiplerini Bulgaristan’a davet edip gençler arasında kaynaşma sağlayacaklarını belirtti.

Aynı zamanda turizm şirketi sahibi olan Seyhan Mehmet, Fener ve Sarıyer plajlarını gezdiren Başkana, Kırcaali bölgesinden çok sayıda soydaşın Akdeniz sahillerinde tatillerini yapmaları üzere bu bölgeyi tercih edeceklerini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here