Ana sayfa Batı Trakya Haberler YANNAKİDİS ÇIRPINIRKEN PAVLİDİS SESLENİYOR

YANNAKİDİS ÇIRPINIRKEN PAVLİDİS SESLENİYOR

17
0

Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri Aris Yannakidis’in çırpınışları devam ediyor. Yorgos Pavlidis ile 25 Mayıs 2014 Pazar günü seçimlerin ikinci turunda sandıkta yarışacak olan Yannakidis, panik halinde bölgedeki Altın işletmeleri konusunu gündeme getirerek, oy avcılığı yaparak ipi göğüslemek istediği görülüyor.

Tabii ki Azınlık insanının bir bölümü belki bu siyasi manevra ve taktik ile aldatılmaya çalışılıyor olabilir, ancak Azınlık insanının öncelikli konularından biri de altın değil, evdeki tencerenin kaynaması ve çocuklarının karınlarının doyması, traktörüne mazot koyabilmesi, ekip biçebilmesi en öncelikli konulardan biri.

Yıllarca bölgeye gelen milyarlarca euro’nun nereye kimlere gittiğinin muhasebesini yapmakta zorlanan Yannakidis, Azınlık çiftçisinin eski tarım aletleriyle yerinde saymasına, Azınlık sanatkarının kendi imkanlarıyla işyeri açmasına sadece seyirci kalmaktan başka bir şey yapmadığı herkes tarafından açıkça biliniyor.

Azınlık insanı, artık demode olan “arka sıvazlama, el sıkma” taktiğiyle Azınlığın oylarını almasına bu defasında göz yummayacak. Yıllarca “bizim Vali, ben Azınlık insanı olarak Sağ partiye asla oy vermem” düşüncesinden yıllarca fazlasıyla yararlanan Yannakidis ve etrafı, bu defasında Azınlık insanının kararına saygı duyması gerekecek.

ASEP aracılığıyla bölgede devlet memuru alımında tercihini ve yardımlarını daima sadece çoğunluktan yana kullanan Yannakidis, bu geleneğini devam ettirdi ve bölgede Müze bekçilerinin alınmasında yine tercihi çoğunluk insanı oldu. 

Yeni çiftçi programlarından Azınlıktan özellikle gençlerin faydalanması aşamasında hiç bir katkı sağlamayan, “sadece kendi etrafında ona oy taşeronluğu yapanlarlara yardımı oldu” iddiaları Azınlık insanı tarafından ağızdan ağıza dolaşmaya devam ediyor. 

Bugün itibarıyla Batı Trakya’da Azınlık gençleri ekonominin kelpedeni dişleri arasında sıkışmış kalmış ve çıkış yolu ararken, çözümü Hollanda ve Avrupa’nın diğer ülkelerine ailelerini burada bırakarak kaçış yollarını arıyor. Yannkidis ise seçilme derdine düşmüş, Batı Trakya’da yaşayan Türk Azınlığın problemlerinden uzak deryalarda seyretmeye, oy avcılığı yapıp gelecek 5 yılda yine aynı yönetim şekliyle Azınlık insanını daha da çıkmaza sürüklemek peşinde koşuyor.

Amacımız gerçekleri yazmak, bu güne kadar Yannakidis’in yönetim şeklini özellikle Azınlık insanımıza aktarmak, zaten durum kendiliğinden ortada. 

Yorgos Pavlidis, Rodop ilinde Azınlık insanına yabancı birisi, buradaki kardeşlerimiz bizler onu tanımıyoruz. İskeçe’de yaşayan soydaşlarımız kendisinin Vali olduğu dönemdeki bazı uygulamalarından hoşnut olmadıklarını dile getiriyorlar. Pavlidis’te babamızın oğlu değil, olmamalı, biz Azınlık insanı bize yaklaşanı “bizim Vali” yapıyoruz, belki de hatamız burada olsa gerek.

Oysa biz, oylarımızı verdiğimiz insanların karşılığında bize toplum olarak, aile ekonomisinin bölgede canlanması adına yaptıklarına bakmamız lazım. “Bizim Vali” gülücüklerine bundan sonra yer olmamalıdır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here