Ana Sayfa Batı Trakya Haberler UTKU YAZAN: “KUZEY YUNANİSTAN EKONOMİSİ YILLIK 100 MİLYON EURO KAYBEDİYOR”

UTKU YAZAN: “KUZEY YUNANİSTAN EKONOMİSİ YILLIK 100 MİLYON EURO KAYBEDİYOR”

10
0

Türk Hava Yolları (THY) Selanik Bölge Müdürü Utku Yazan Selanik’te bir basın toplantısı düzenledi. Yazan düzenlediği basın toplantısında Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Selanik’e olan günde bir sefer sayısının ikiye çıkartılmasına izin verilmemesinin, Kuzey Yunanistan ekonomisine yıllık 100 milyon euro kaybettirdiğini söyledi.

Utku Yazan, Yunanistan Sivil Havacılık Müdürlüğü’nün ikinci sefer uçuşuna izin vermemesinin, bölgedeki ekonomiye olumsuz yansıdığını, ikinci bir uçuşa izin verilmesi durumunda ise karşılıklı olarak yolcu sayısının yıllık 160.000 yolcu kapasitesine ulaşacağını dile getirdi.

Ancak THY şirketinin bu beklentisinde ısrar edeceğini, bu vesileyle acilen önümüzdeki günlerde şirketin izin talebi dilekçesi aracılığıyla üçüncü kez Yunanistan Sivil Havacılık Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacağını söyledi.

Planlanan günlük ikinci uçuşun akşam saat 19:00’da olacağı ve bu uçuş saatinin 31-03-2014 tarihine kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

Utku Yazan, sözlerinin devamında özetle şunları dile getirdi:

“Bugün Türk Hava Yolları’nın Selanik uşuçu doluluk sebebiyle yolcularımızı dışarıda bırakmak zorunda kalıyoruz. İkinci uçuş izin talebimizin kabul edilmemesi bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Avrupa’da ilk defa bir havaalanı Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını arttırmasına hayır dedi. Türk Hava Yolları şirketinin hedefleri arasında Selanik ve geniş bölgenin ekonomisine katkı sağlamak. Bunu reklamlar ve Yunan futbol ve basketbol takımlarına sponsor olarak yardım etmektir. Ancak bunların gerçekleşebilmesi için ikinci uşuşun bir an önce başlaması gerekmektedir. Bugün birinci sefer sayımızdaki yoğunluluk bilet fiyatlarına da yansımaktadır. İkinci uçuşun başlamasıyla bilet fiyatlarında bir düşüş yaşanacaktır.”    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz