Ana Sayfa Batı Trakya Haberler UMMAN SULTANINDAN DR. HALİT EREN’E SULTAN KÂBUS KÜLTÜR, BİLİM VE SANAT NİŞANI

UMMAN SULTANINDAN DR. HALİT EREN’E SULTAN KÂBUS KÜLTÜR, BİLİM VE SANAT NİŞANI

12
0

İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Dr. Halit Eren, İslâm kültürü, sanatı ve bilimi sahalarındaki çalışmaları sebebiyle ve IRCICA faaliyetleri aracılığıyla milletlerarası kültürel ilişkilerin ve işbirliğinin gelişmesine sağladığı katkılardan ötürü Umman Sultanı Kâbus b. Said tarafından, Sultan Kâbus Kültür, Bilim ve Sanat Nişanı ile taltif edildi.

22 Şubat 2012, Çarşamba günü Umman’ın başkenti Maskat’ta düzenlenen merasim ile Birinci Dereceden Sultan Kâbus Kültür, Bilim ve Sanat Nişanı, Sultan adına Umman Kültür Bakanı el-Seyyid Heysem b. Tarık Âl Said tarafından Dr. Halit Eren’e takdim edildi.

Ödül takdiminde konuşan Kültür Bakanı, “Size Sultan Kâbus b. Said’in selamlarını iletiyorum. Sayın Eren, çalışmalarıyla bugüne kadar İslâm kültürüne, sanatına, medeniyetine ve İslam araştırmalarına sağladığı katkılardan ötürü ve Direktörü olduğu İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nde yönettiği çok sayıda uluslararası faaliyet münasebetiyle uluslararası kültürel ilişkilerin ve kurumlar arasındaki işbirliğinin gelişmesi yönündeki katkıları sebebiyle Sultan Kâbus b. Said tarafından Birinci Dereceden Sultan Kâbus Kültür, Bilim ve Sanat Nişanı’na lâyık görüldü. Sultan adına ve Sultan’ın selamlarıyla bu nişanı size takdim ediyorum.” dedi.

Sözlerine devam eden Bakan Âl Said, Dr. Halit Eren’in Genel Direktörü olduğu IRCICA’nın Türkiye ile Umman arasında bir medeniyet köprüsü görevini ifa ettiğini belirterek iki ülke arasında kurulan bu bağın gelecekte daha da kuvvetlenmesini Umman adına dilediklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz