Ana Sayfa Yunanistan Haber “Uluslararası Hukuk’a Uyun”

“Uluslararası Hukuk’a Uyun”

7
0

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos “Salamis” fırkateyninden Türkiye’ye mesaj gönderdi.

Yunanistan Donanması tarafından “Denizlerin Büyük Devleti” adı altında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen kutlama törenine katılan Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Salamis firkateynine çıkarak bahriyelileri teftiş ederek yaptıkları görevden dolayı tebrik etti.

Savunma Bakanı Evaggelos Apostolakis ve Savunma Bakanı Vekili Panagiotis Rigas’ın da Cumhurbaşkanı Pavlopulos’a eşlik ettiği etkinlikte, telsiz aracılığıyla Saronikos Körfezi’nde bulunan ve “Bora 2019” tatbikatından dönen 28 savaş gemisinde kendisini dinleyen komutan ve askerlere hitap eden Pavlopulos Türkiye’ye mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

Cumhurbaşkanı Pavlopulos özetle şunları dile getirdi.

“Tüm komşu ülkelere, özellikle de dost ve komşumuz Türkiye’ye, dostluğumuzun ve iyi komşuluk ilişkilerimizin ve içtenlikle desteklediğimiz Avrupa perspektifinin temelinde, Uluslararası ve Avrupa Hukukunun tamamıyla sadık ve inançlı bir şekilde uygulanmasıdır. Üstelik bu aynı zamanda Avrupa Birliği, NATO ve ABD’nin de bir konumudur. Ayrıca, Uluslararası Hukukun ayrılmaz bir parçası, Münhasır Ekonomik Bölge’nin temeli olan Deniz Hukuku olduğunu da unutmamak gerekir. Her ne pahasına olursa olsun, Yunanistan kendi sınırlarını sonuna kadar korumaya kararlı ve koruyacaktır. Ve aynı zamanda bu sınırlar Avrupa Birliği’nin de sınırlarıdır. ”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz