Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ULAŞTIRMA BAKANI SPİRCİS ANAHTARLARI CEMİL KABZA’YA TESLİM ETTİ

ULAŞTIRMA BAKANI SPİRCİS ANAHTARLARI CEMİL KABZA’YA TESLİM ETTİ

31
0

Alt Yapı ve Ulaştırma Bakanı Hristos Spircis Mustafçova Belediyesi’ne hibe ettiği iki aracın anahtarlarını Başkan Cemil Kabza’ya verdi.

Yunanistan Alt Yapı ve Ulaştırma Bakanı Hristos Spircis İskeçe bölgesi Mustafçova Belediyesi’ne hibe ettiği iki aracın anahtarlarını Başkan Cemil Kabza’ya verdi.

Hatırlanacağı üzere Kasım ayında bölgeye yaptığı ziyarette kendisinden belediyenin ihtiyaçları için bir su tankeri aracı ve bir de 4×4 sarp arazi cipi talep edilmişti. Bakan Spircis Mustafçova Belediyesi’ne giderek bu isteği karşıladı ve araçları Belediye Başkanı Cemil Kabza’ya teslim etti.

Belediye’de yapılan toplantıda İskeçe Yunan-Bulgar sınırı yolu projesi de ele alınarak görüşüldü. Ayrıca Ketenlik bölgesinin ana yola bağlanmasını öngören 2,4 milyon euro’luk proje görüşüldü ve önümüzdeki aylarda çözüme kavuşturulması için mutabık kalındı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Başkan Kabza şunları dile getirdi.

“Bakana ve milletvekillerine teşekkür ediyorum”

“Alt Yapı ve Ulaştırma Bakanı Sayın Hristos Spircis bugün belediyemizi ziyaret ederek bir su tankeri ve 4×4 arazi aracını belediyemize teslim etti. Bakan Spircis ayrıca Ketenlik köyündeki yol projesinin finanse edildiğini ve ihale işlemlerinin hızlı bir şekilde başlatılacağını açıkladı. Bakan Spircis iki aracın anahtarlarını bize teslim etti. Biz ise Bakan’a Ketenlik köyü yol projesinin dosyasını teslim ettik.

Teslim töreninde İskeçe SİRİZA milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Grigoris Stoyyanidis’in yanısıra belediye meclis Başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye çalışanları ve belediye sakinleri de hazır bulundu.

Bakan Spircis, İskeçe SİRİZA milletvekilleri Hüseyin Zeybek, Grigoris Stoyyanidis ve Stathis Yannakidis’e hem araçların belediyemize kazandırılması hem de Ketenlik köyü yol projesinin finanse edilmesi aşamasında katkılarından dolayı teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz