Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “ÜRETİCİLERİN DOĞRU VE ZAMANINDA YAPACAKLARI İLAÇLAMALAR, KENDİ BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR”

“ÜRETİCİLERİN DOĞRU VE ZAMANINDA YAPACAKLARI İLAÇLAMALAR, KENDİ BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLAYACAKTIR”

14
0

Ziraat Mühendisi Ceyhan Mümin Ali, Rodop ilinin Sirkeli köyünde ‘EKOFARMA’ ismi altında Tarım İlaçları bayisi açtı.

Daha önce uzun yıllar Trakya Tütüncüler Kooperatifi’nde Ziraat mühendisi olarak görev yapan Mümin Ali, bölge halkınının da yakından tanıdığı bir kişi olarak karşımıza çıkıyor.

“Üreticilerin doğru ve zamanında yapacakları ilaçlamalar, kendi bütçelerine katkı sağlayacaktır”

BİRLİK gazetesi olarak Ceyhan Mümin Ali’yi Sirkeli’deki işyerinde ziyaret ederek, kendisine başarı dileklerinde bulunduk. Azınlık çiftçisinin çok zor bir dönemden geçtiğini hatırlatan Mümin Ali; öncelikle tarım konusunda ürünlerinin yetiştirilmesinde doğru ve bilinçli bir ilaçlama yönteminin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Üreticilerin doğru ve zamanında yapacakları gübre ve ilaçlamalarla, hem daha verimli ürün alabilmelerine hem de daha az bir ilaç kullanımıyla kendi bütçelerine katkı sağlamış olacaklarını belirten Mümin Ali, bu konuda bölge insanına her türlü yardımcı olmaya hazır olduğunu vurguladı.

Son olarak bölge çiftçisinin tarlalarına yapmış oldukları başta ilaçlama ve diğer işlemleri kayıt altına almaları gerektiğini belirten Mümin Ali; ancak bu şekilde tam randımanlı ürün elde edebileceklerini söyledi.

Ziraat mühendisi Ceyhan Mümin Ali yönetiminde, başta tarım ilaçları olmak üzere organik ve kimyasal gübreler, tohumlar ve her çeşit fidanların satışının yapıldığı işletmesi, Sirkeli Domruköy yolu üzeri Sirkeli köyü çıkışında yer alıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz