Ana Sayfa Yunanistan Haber Türkiye’ye “Lerna Deniz Yılanı” İle Cevap Verecek

Türkiye’ye “Lerna Deniz Yılanı” İle Cevap Verecek

4
0

Yunanistan, Türkiye’ye Yunan mitolojisinde belirtildiği gibi “Dokuz Başlı Ejderha” (Lerna Deniz Yılanı) kodu ile cevap verecek.

Türkiye’nin Kızılhisar (Kastelorizo) bölgesinde araştırma yapmak istemesi halinde Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye’ye cevap planı hazır, Yunanistan’ın cevabı, Yunan mitolojisinde belirtildiği gibi “Dokuz Başlı Ejderha” (Lerna Deniz Yılanı) kodu ile cevap verecek.

Yunan basınında çıkan haberler ve çok güvenilir askeri kaynaklardan elde edilen bilgiler ve yorumlara göre, Türkiye’ye karşı uygulanacak olan plana göre her an hazırlıklı olmanın son derece gizlilik içinde olduğunu, ancak Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri’nin ilk söz sahibi olduğu belirtiliyor.

Yunanistan, derin bir ekonomik kriz yaşamasına rağmen, bunun savunmada silahlanma açısından geçerli olmadığı ifade ediliyor. Kaldı ki herkesin bilmesi gereken, kimse askeri bir kriz, veya sıcak bir çatışma yaşanmasını temenni etmemesi, aramaması gerekir. Sıcak çatışmaların kayıpları var. Bu nedenle, pozisyonun diplomatik yoldan bir çözüm olması ve gerektiğinde hazır olsak bile, çatışma olmaması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Son olarak, Türkiye ile açık tüm cephelerde Kiriakos Miçotakis’in hükümetinin savunmayı diplomasi ile birleştirerek göstermeye çalıştığı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz