Ana sayfa Batı Trakya Haberler TÜRKİYE’DEN SEÇİM OTOBÜSLERİ GELİYOR!

TÜRKİYE’DEN SEÇİM OTOBÜSLERİ GELİYOR!

13
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin organizasyonu ile 20 Eylül 2015 Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamentosu Seçimlerinde azınlık adaylarına sahip çıkmak ve oyunu kullanmak, ayrıca devamında gelen mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile bir arada geçirmek için binlerce Batı Trakya Türk’ü yollarda. 

İstanbul, Bursa, İzmit, Adapazarı, İzmir, Soma ve Yalova gibi Türkiye’nin çeşitli yerlerinden hareket edecek olan otobüsler ile Pazar günü Batı Trakya Türkü adaylarına sahip çıkacakır. 

Ayrıca üç gün sonrasında gelen Mübarek Kurban Bayramını akrabaları ile birlikte ifa etmek ve kurbanlarını sıkıntılı bir süreçten geçen Yunanistan ekonomisinden etkilenen kardeşlerinede katkıda bulunarak Batı Trakya’da kesmek isteyen hemşerilerimiz de seçimde oylarını kullanmak üzere  derneğimizin bu organizasyonu ile doğdukları topraklara seyahat edecekler.

Bu sebeplerle tüm Batı Trakyalı hemşerilerimiz kendilerine en yakın BTTDD Şubelerine başvurarak kayıtlarını yaptırarak 20 Eylül’de yapılacak seçimler ve devamındaki Kurban Bayramına gitmek için otobüslerde yerlerini alabilirler. 

Bu arada Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tarafından yapılan bilgilendirmeye göre ; “Vize ihlali ve oturma izni konusunda sıkıntılı durumda olan hemsehrilerimizinde seçim vesilesi ile bu durumdan kurtulmaları için derneğimizin girişimleri sonucu sorun çözüme kavuşturulmuştur. Seçime gidecek hemşehrilerimize herhangi bir ceza ve giriş yasağı uygulaması yapılmayacaktır. Bizler Batı Trakyalıların uzun süreli ikamet tezkeresi dahil tüm sorunlarını çözmek için yoğun mesai harcıyoruz. İnsanımızda Batı Trakyada seçimlere katılarak kendi temsilcilerine sahip çıksın ve bizim bu çözümleri üretmemize katkı sağlasın. Hep birlikte gücümüzü gösterelim” dedi.    

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here