Ana Sayfa Batı Trakya Haberler Türkiye Bursları ve Eğitim Konusunda Öğrencilere Bilgi Verildi

Türkiye Bursları ve Eğitim Konusunda Öğrencilere Bilgi Verildi

8
0

Türkiye’deki Üniversite Eğitim İmkanları, İskeçe Türk Birliği’ndeki etkinlikte anlatıldı.

İskeçe Türk Birliği’nde (İTB) gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye Bursları ve Türkiye’de Üniversite Eğitim sistemleri konusunda öğrencilere bilgi verildi. İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen etkinlik, 6 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleştirildi. İTB lokalindeki toplantıda İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir, öğrencilere bilgi verdi.

Çok sayıda üniversite adayı öğrencinin katıldığı etkinlik, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun konuşmasıyla başladı. İTB Başkanı Ahmetoğlu, gençler açısından üniversite eğitiminin önemine değindi. Ahmetoğlu dernek olarak üniversiteye hazırlık sürecinde tüm öğrencilere destek olduklarını belirterek, “Sizler için hayatınızın en önemli süreçlerinden biri başlamak üzere. Bu dönemde size başarılar diliyor, herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir, Türkiye’de eğitim görmek isteyen Batı Trakyalı öğrencilere yönelik Türkiye Bursları ve Türkiye’de Üniversite Eğitim Sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Tahir, yeni yılla birlikte üniversite sınavlarına kadar önemli bir sürecin başladığına işaret ederek, bu dönemi karşılıklı işbirliği ve iletişim içinde en iyi ve üretken bir biçimde değerlendirmek istediklerini vurguladı. Cemali Tahir, İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörlüğü olarak üniversite adayı gençleri desteklemekten onur duyacaklarını ancak gençlerin de bu süreçte ellerinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz