Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK BALIKÇI:”ANNE, YUNAN POLİSİ BENİM KAŞIMI GÖZÜMÜ OYDU, KOLUM ÇIKTI, OYNATAMIYORUM”

TÜRK BALIKÇI:”ANNE, YUNAN POLİSİ BENİM KAŞIMI GÖZÜMÜ OYDU, KOLUM ÇIKTI, OYNATAMIYORUM”

26
0

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Ulvi Aygün (29) avlanmak için açıldığı Ege denizinin Yunanistan sınırında, Yunan güvenlik güçlerince yakalanarak nezarethaneye atıldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Ulvi Aygün (29) avlanmak için açıldığı Ege denizinin Yunanistan sınırında, Yunan güvenlik güçlerince yakalanarak nezarethaneye atıldı. Ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde işkence gördüğünü anlatan balıkçının yakınları, yetkililerden yardım istedi.

Lapseki ilçesinde yaşayan Ulvi Aygün, balık avlamak ve midye çıkarmak için açıldığı Ege denizinde, Yunan karasularına geçince, Yunanistan güvenlik güçlerince yakalanarak nezarete atıldı. İki çocuğuyla ortada çaresiz kalan anne Gizem Aygün devlet büyüklerine seslenerek eşinin Türkiye’ye getirilmesini istedi. Eşini en son 10 gün önce gördüğünü ifade eden Gizem Aygün, “Eşim balık tutmak için Edirne Yenikadın köyü önlerindeydi. Yunan polisi, eşim kaçarken 2 defa botuna ateş etmiş. Türkiye sınırında almışlar. Şu anda, Yunanistan’ın Thesprotia nezaretinde olduğunu öğrendik. Kocamı darp etmişler, kolu çıkmış. Ben kocamı istiyorum sadece. Başbakanımıza sesleniyorum buradan. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Çocuklarımla beraber ortada kaldım. Çalışamıyorum, daha bebeğim küçük, sekiz aylık. Ailemin de fazla maddi imkanı yok” dedi.

“Eli ayağı da kırılsa, kaşı da yarılsa ben oğlumu istiyorum.”

Yunanistan nezarethanesinde tutulan Türk genci Ulvi Aygün’ün annesi Aliye Aygün, “Benim oğlum arkadaşlarıyla beraber balığa çıkarken tam Türk sınırında kıyıda Yunan polislerine yakalandı. Bota iki el ateş ederek oğlumu yakaladılar ve döve döve Yunanistan’a götürdüler. Türk konsolosluğuna benim oğlumun adı düştü. Ben muhakkak oğlumu istiyorum, gelsin. Eli ayağı da kırılsa, kaşı da yarılsa ben oğlumu istiyorum. En son oğlumdan dün haber aldım. ‘Anne, benim kaşımı gözümü oydular. Kolum çıktı, oynatamıyorum’ dedi bana” diye konuştu.

Lapseki ilçesindeki ana evinde Ulvi Aygün’ün 5 yaşındaki kızı Sıla ile 8 aylık oğlu Selim, olanlardan habersiz babalarının eve dönmesini bekliyor. Babası gelmeden uyuyamayacağını söyleyen Sıla, elinden anne ve babasının fotoğrafını düşürmüyor. 

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x2e3vmk_turk-balikci-yunanistan-da-cezaevine-konuldu_news

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz