Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜTÜNCÜLER D.E.B. PARTİSİNE SAHİP ÇIKIYOR

TÜTÜNCÜLER D.E.B. PARTİSİNE SAHİP ÇIKIYOR

17
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne (D.E.B.) bir katılım daha. Rodop – Evros Tütün Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Esat, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne katıldı. Yıllardır tütüncüleri pençesinde sıkıştıran ve adeta alın terlerini oyuncak haline getiren PASOK ve ND partilerinin maskeleri düşmeye başladı. Ekonomik krizde tütüncüleri yalnız kendi kaderlerine bırakan özellikle bu iki büyük parti tütün üreticilerinin gözünde yavaş yavaş sönmeye başladı. Hükümet yetkililerinin tütüncülerin sesini duymamaya devam etmeleri tütün üreticilerini hayal kırıklığına uğrattı.

Birlik gazetesi olarak Rodop – Evros Tütün Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Esat ilea yak üstü yaptığımız sohbette, başkanın tütün üreticilerinin çok ama çok zor durumda olduklarını aktarması olayın boyutunun ne derece ciddi olduğunu ortaya koyuyor. Bakan ve bölge Milletvekillerinin dahi tütüncünün ekonomik sorunlarıyla ilgilenmediğini dile getiren başkan Hüseyin Esat, hatta kendisinin Kooperatif başkanı olarak Atina’da Bakanlıkta yapılan temaslarda Bakana soru sorması ve tütün primlerinin gündeme getirmesinin milletvekillerinde rahatsızlık yarattığını söylemesi şaşkınlık yarattı.

Rodop – Evros Tütün Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Esat’ın DEB’e üyeliği ile alakalı DEB Genel Merkezinden basına yazılı bir açıklama geldi.

 

BASIN AÇIKLAMASI

Rodop – Evros Tütün Üreticileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Esat, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne katıldı. Kooperatif Başkanı Hüseyin Esat, DEB Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, partimize resmen üye oldu.

Binlerce üyesi olan Tütüncüler Kooperatifi başkanının partimize üye olması gücümüze güç katmıştır. Sayın Hüseyin Esat’ın bu hareketi partimiz tarafından takdir edilmektedir.

 

Dostluk Eşitlik Barış Partisi

Genel Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz