Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “TÜRKİYE’NİN EGE’DEKİ TAHRİKÇİ TAVRINI DEĞİŞTİRMESİNİ BEKLİYORUZ”

“TÜRKİYE’NİN EGE’DEKİ TAHRİKÇİ TAVRINI DEĞİŞTİRMESİNİ BEKLİYORUZ”

21
0

Yunanistan Başbakanlık Ofisi Megaro Maksimu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir televizyon kanalına verdiği demeç hakkında açıklamada bulundu.

Yunanistan Başbakanlık Ofisi Megaro Maksimu’dan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki ülke arasındaki önemli konularda diyaloğu sürdürmeye çalışması olumlu karşılanırken, Türkiye’nin Ege’deki tavrının tahrik edici olduğu iddia edildi. Açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından, Ege’de barıştan yana çıkması ve güvenlik dahil iki ülke arasında önemli alanlarda diyaloğu desteklemesine ilişkin sözleri olumlu olarak karşılıyoruz. Bu sözlerin icraata dönüşmesini ve Türkiye’nin Ege’deki tahrikçi tavrını değiştirmesini bekliyoruz” denildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizden Yunan askerleriyle ilgili, verilmesini istediler. Bizde kendilerine dedik ki; talep ediyorsanız önce bizim devletimize darbe yapan FETÖ’cüler var, onlarda asker, onların bize verilmesi lazım. Onlar bize verilirse biz de bunları şuanda masaya yatırırız, dedik” sözlerine ilişkin “Yunan askerleri konusunun, başka konularla (FETO’cü askerler ile ilgili) birleştirilmesi, kabul edilemez ve reddedilmektedir. Yunanistan ve AB’nin tavrı, 2 Yunan askerinin kabul edilemez değiş tokuşlar ve şartlar öne sürülmeden derhal geri dönmeleridir” ifadesi kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz