Ana sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK-YUNAN DENİZ SINIRI’NDA KAÇAKÇILIK OPERASYONUNDA BİR YUNANLI YAKALANDI

TÜRK-YUNAN DENİZ SINIRI’NDA KAÇAKÇILIK OPERASYONUNDA BİR YUNANLI YAKALANDI

9
0

Dedeağaç-Enez açıklarında Türk Yunan Deniz Sınırı’nda SAGET-20 Bot Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda, Türkiye’ye yasa dışı yollardan elektronik sigara ve sıvısı sokmaya çalışan bir Yunanlı yakalandı.

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı’na bağlı Enez SAGET-20 Bot Komutanlığı ekiplerince yapılan devriye sırasında, Ege Denizi ile Meriç Nehri’nin birleştiği bölgede, (Evros Deltası) bir tekne tespit edildi.

Yunanistan bayraklı teknede yapılan aramada, yasa dışı yollarla Türkiye’ye sokulmaya çalışılan 27 koli halinde 507 adet dijital sigara sıvısı, 174 kutu elektronik sigara kutusu ile 34 kutu sigara kağıdı ele geçirdi.

Kaçak elektronik sigara ve sıvılarına el konurken, tekne sahibiolan Yunanistan uyruklu Kalafatis Pashalis (45) ise ekiplerce gözaltına alındı. Enez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen ve buradaki ifadesinin ardından mahkemeye sevkedilen Pashalis, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Tekne ve yakalanan elektronik sigara malzemelerine ise el konuldu. Yunanlı Pashalis, sınır dışı edilmek üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şubesi’ne gönderildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here