Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar TÜRK KIZIYLA EVLENDİĞİ İÇİN “ALTIN ŞAFAK” ÖRGÜTÜNDEN ATILDI

TÜRK KIZIYLA EVLENDİĞİ İÇİN “ALTIN ŞAFAK” ÖRGÜTÜNDEN ATILDI

9
0

Yunanistan’ın Meis (Kastellorizo) adasında, bir süre önce Kaşlı bir Türk kızı ile evlenen ırkçı Altın Şafak (Hrisi Avgi) örgütü üyesi Çikos Magiafis, örgütten atıldı.
Magiafis, bir süre önce Yunan basınına yaptığı “eşimi kaybetmemek için dinimi değiştiririm” şeklindeki açıklamasının üyesi olduğu örgütten atılmasına neden olduğunu söyledi.

Haber ağırlıklı Yunan internet sitesi NEWS247’ye verdiği demecinde, Kaşlı H.B ile yaptığı evliliğini anlatan Magiafis, Türk bir kız ile olan beraberliğinin Kastellorizo’da ve örgütte rahatsızlık yarattığını belirtti.

Magiafis, daha önceleri Kastellorizo’da çok sayıda destekçisi bulunan Altın Şafak’ın oylarının, H.B ile yaptığı evliliğin ardından büyük düşüş kaydettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Altın Şafak’ın üyesiydim. Ancak, eşimle ilgili açıklamamın ardından hemen beni örgütten sildiler ve bir daha benimle konuşmadılar. Bunu neden yaptıklarını anlayabilmiş değilim. Ancak, bunun için bana izahat vereceklerini sanmıyorum” diye konuştu.

Eşi ile iş icabı gittiği Kaş’ta tanışarak birbirlerine aşık olduklarını belirten Magiafis, “Kastellorizo’ya yakın yerde bulunan bir kızla evlenmeyi düşündüğüm için seçeneklerim Rodos ve Kaş ile sınırlıydı. Böylelikle iş icabı sürekli gittiğim Kaş’da H.B’yi tanıyıp aşık oldum ve kısa zamanda evlendik. Kaşlılarla yıllardır ilişkilerimiz olduğundan bizim H.B ile olan beraberliğimiz aile içerisinde ilk başta yaşanan sorunlara rağmen, çevrede normal karşılandı. Ancak, evlenmemiz çevrede etki yarattı” diye konuştu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz