Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK DÜĞÜNÜNE POLİS ENGELİ!

TÜRK DÜĞÜNÜNE POLİS ENGELİ!

15
0

Gümülcine’de Celal Bayar Mahallesinde yapılmak istenen Türk düğününe Yunan polisi müdahale etti. Düğün hazırlıklarının başlamasına yarım saat kala Celal Bayar mahallesine gelerek düğün sahiplerini apar topar gözaltına almak isteyen Yunan polisi hi. Bir açıklama yapmaksızın düğünün başlamadan bitirilmesini istedi. Düğün sahiplerinin ısrarlarına rağmen düğüne izin vermeyen Yunan polisinin altısı motorize olmak üzere birde polis otosuyla düğün mahalline gelmeleri dikkat çekti. Önceden hazırlıklı oldukları açıkça belli olan polisin gelen bir şikayet üzerine düğüne izin veremeyeceklerini belirtmeleri sonrasında düğün sahibi Gümülcine Türk Gençler Birliği eski Başkanlarından Rıdvan Hatipoğlu cevap hakkı tanınmaksızın araca bindirilerek gözaltına alındı. Yaşanan sıkıntı üzerine durumu PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman’a bildiren düğün sahipleri Hacıosman’ı düğün yerine çağırarak olaya müdahale etmesini istediler. Kısa süre içinde düğün yerine gelen Hacıosman, bir süre polislerle görüştü.

Düğünü engelleme gerekçelerini anlatan polis ekipleri bu esnada görüntü aldığımızı farkedince Birlik gazetesi sahibi İlhan tahsin’in üzerine yürüyerek fotograf makinesine ve kamerasına el koymak istedi. Oldukça sert oldukları gözlenen ve gazeteci İlhan Tahsin’i bir süre sıkıştırarak itekleyen ve elindeki makinalarını zorla almak isteyen polise İlhan Tahsin direnerek “ben görevimi yapıyorum. Siz beni engelleyemezsiniz. Bu yaptığınız basın özgürlüğünü aşan ve özgürlüğü kısıtlayan bir davranıştır” diyerek görevine devam etti.

Gazetecilerin düğün yerine gelmesi sonrasında hal ve hareketlerini değiştiren ve o sert uslubu sonrasında anlayışlı birer polis memuru gibi davranmaya başlayan görevli memurlar, göz altına aldıkları Gümülcine Türk Gençler Birliği eski Başkanlarından Rıdvan Hatipoğlu’nu bırakarak Milletvekili Hacıosman’la görüşerek düğünün yapılmasının söz konusu olmadığını bir saat sonra gerekli denetlemeyi yapmak üzere tekrar geleceklerini belirterek tehtidkar bir şekilde düğün yerinden ayrıldılar.

Yaşanan bu olayın böylesi mutlu bir günde olmasına anlam veremeyen düğün sahipleri konuyu kasıtlı yapılan bir hareket olarak değerlendirdiklerini, 200 metre ötedeki bir başka düğünün ise devam ettiğini onlara herhangi bir engelleme olmadığı için Yunan polisinin çifte standart yapmakla suçladılar.

Video İzle:

http://www.dailymotion.com/video/xt6rbm_turk-duyunune-polys-engely_news

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz