Ana sayfa Batı Trakya Haberler TRAKYA BİSİKLETÇİLERİ DEDEAĞAÇ’TA BULUŞTU

TRAKYA BİSİKLETÇİLERİ DEDEAĞAÇ’TA BULUŞTU

24
0

Dedeağaç Bisiklet Takımının 2. Kuruluş yıldönümü bisiklet etkinliği ile kutlandı. Dedeağaç’ta2 yıl önce kurulan Alexandroupolis Bike Team’in 2. kuruluş yıldönümü geçtiğimiz Pazar günü yapılan 55 km.lik bir bisiklet etkinliği ile kutlandı. Etkinliğe Trakya’dan “DOÇEK, EBİS, KÜDAK, ÇADOSK, Turkuaz, Demir Pedal, Vize Pedal, Trakya Bisiklet, Modavizyon” grupları katıldı. Dedeağaç’ın kent simgesi…

Dedeağaç’ın kent simgesi olan Deniz Feneri önünde sabah saatlerinde toplanan 85 kişilik bisikletçi grup turlarına kent içinden başladılar. Ekipler Marki yakınlarındaki zeytinyağı tesisinde vermiş oldukları molada Türkçe çevirilerini Gümülcine’den bisikletçi İbrahim Sadık’ın yaptığı zeytinyağı üretimi ve tesis hakkında işletme sahibinden bilgi aldılar.

İşletmede üretilen zeytinyağlarının dünya lezzet yarışmasında 8. olması ve bölgemize bu kadar yakın bir alanda zeytin üretiminin yapılması katılımcıların dikkatini çekti.

Bisikletçiler daha sonra Mesimvria antik bölgesini ziyaret edip Dikella köyünde mola verdiler. Mola sırasında ekipler karşılıklı olarak birbirlerine günün anlam ve önemine uygun hediye ve plaket sunumu yaptılar, Dedeağaç Bisiklet Takımının 2. kuruluş yılını başkanları Dimos Paparadis nezdinde kutladılar.

Kutlama sonrası ekipler hep birlikte Dedeağaç’a geri döndüler ve ev sahibi takımın kahve ikramı ile faaliyeti tamamlamış oldular.

“Pedallarımızı çevirip kentimiz ile dostluk köprüleri oluşturmanın çabası içindeyiz”

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “Dedeağaç bir çok Keşan’lının ziyaret ettiği komşu kasaba, biz de bugüne dek gerek bisiklet gerek araçla sayısız defa gidip geldik. Bu kez pedallarımız komşu kentte 2 yıl önce kurulan bisiklet takımının kuruluş yıldönümü için döndü. Geçen yıl Yunan ekibini İpsala-Enez-İpsala arasındaki bisiklet turunda konuk etmiştik, bu kez onlara iade-i ziyaret yapmış olduk. Meriç nehrinin iki yakasında bulunan bisikletçiler olarak karşılıklı dostluk ve arkadaşlık içinde pedallarımızı çevirip kentimiz ile dostluk köprüleri oluşturmanın çabası içindeyiz. Sınır ötesi komşu kentlerle gidip gelme dışında sportif ve kültürel açıdan bağlar kurmanın Keşan için önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here