Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İTO HEYETİ BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

İTO HEYETİ BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ’I ZİYARET ETTİ

12
0

İstanbul Ticaret Odası (İTO) heyeti T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ziyaret etti. Selanik’te düzenlenen “Selanik Kitap Fuarı”na katılmak üzere geçerken Gümülcine’ye uğrayan İTO heyeti Başkonsolos Sarnıç’la Başkonsoloslukta görüştüler.

Ticaret Odası Meclis üyesi ve aynı zamanda T.C. İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Erhan Erken, bu ziyaretle ilgili Birlik gazetesine şu değerlendirmede bulundu.

“Ben ve heyetteki arkadaşlarım Rahmi Korkmaz, Veysel Şentürk, Hasan Sezer arkadaşlarımla birlikte Selanik’e geçerken Gümülcine’ye uğradık. Selanik’te bir Kitap Fuarı var ve biz İstanbul Ticaret Odası olarak son senelerde bu fuara stand bazında katılıyoruz ve fuar süresincede Meclis üyelerimizden de bir heyet hem fuara katılımda bulunuyor. Karayoluyla Selanik’e geçerken gerek Başkonsolosumuza gerekse buradaki soydaşlarımıza uğrayıp onlarında bir hatırını sormak, onlarla görüşmek üzere Gümülcine’ye uğruyoruz. Bu çerçevede de bu sabah Gümülcine’ye geldik. Sağolsun sayın Başkonsolosumuz bizi kabul etti ve ona bir ziyarette bulunduk. Buradan sonra da Selanik Başkonsolosumuzu ziyaret etmeyi planlıyoruz.” Dedi.

Bu ziyareti Birlik gazetesine değerlendiren T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları söyledi:

“Ben öncelikle böylesine değerli bir heyeti İstanbul Ticaret Odamız gibi Türkiye’yi sırtlayan, Türkiye’nin lokomotifi olan bir Kurumun temsilcilerini burada görmekten yaşadığım memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi iki yıl önce İstanbul Ticaret Odası burada kurultaylarını Gümülcine’de gerçekleştirmişlerdi. O kapsamda bölgeye gerçekleştirilen ziyaret çok çok önemliydi. Özellikle Türkiye ile Yunanistan arasında sınır ötesi işbirliğinin arttırılması çabalarında bu üç gün boyunca çok önemli görüş alışverişinde bulunulmuş, sayın Başkan Murat Yalçıntaş ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte değişik konularda görüşmeler gerçekleştirmiştik.

Selanik’te her yıl gerçekleşen Kitap Fuarın’a katılan İTO, Selanik ziyareti yolunda sağ olsunlar buraya uğruyorlar ve bizlerle birlikte ticaret konularını görüşüyorlar. Ben de kendilerine bu doğrultuda bölgenin imkanları dahilinde iş ve yatırım potansiyelini aktarıyorum. Bugün de burada bu konuları görüştük ve Yunanistan’ın ekonomik açıdan geldiği durumu görüştük. Ben onlara bilgi verdim onlarda görüşlerini dile getirdiler.

Malumunuz ben Temmuz ayı başlarında Büyükelçi olarak Moğolistan’a gidiyorum ve bugün aramızda bulunan değerli heyet üyelerinden Rahmi Korkmaz beyin  Moğolistan’la ticaret alanda işbirliği varmış ve benim için güzel bir tesadüf oldu. Ben kendilerini tekrar burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.” Dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz