Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TEZCAN: “YUNANİSTAN SAVUNMA BAKANINA SÖYLÜYORUM, BU HEZEYANLARDAN VAZGEÇSİNLER”

TEZCAN: “YUNANİSTAN SAVUNMA BAKANINA SÖYLÜYORUM, BU HEZEYANLARDAN VAZGEÇSİNLER”

29
0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un açıklamasına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti ana muhalefet partisi genel başkanına meydan okuyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un açıklamasına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti ana muhalefet partisi genel başkanına meydan okuyor. Hükümetten bir ses yok şu ana kadar. Bundan daha yerli ve milli bir başka mesele olabilir mi? Yunanistan Savunma Bakanına söylüyorum, bu maceralardan, heveslerden, hezeyanlardan vazgeçsinler, bu coğrafya üzerinde Kuvayı Milliye ruhu hala yaşıyor” dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı’na cevap

Yunanistan Savunma Bakanı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamasına değinen Tezcan, “18 Ege adasını işgal etmeleri meselesiyle ilgili çıkıp genel başkanımıza laf atıyor, diyor ki, ‘Topraklarımızı talep ediyor. Gel de al.’ Biz Yunanistan’ın topraklarını talep etmişiz, Yunan Savunma Bakanı bize meydan okuyor. Türkiye Cumhuriyeti ana muhalefet partisi genel başkanına meydan okuyor. Hükümetten bir ses yok şu ana kadar. Bundan daha yerli ve milli bir başka mesele olabilir mi? 156 ada ve kayalıktır gerçek rakam. Hükümet bugüne kadar buna sessiz kalmıştır. CHP Genel Başkanı buna gerektiği gibi cevap vermiştir. Ama hükümetten bu konuda herhangi bir itiraz ya da Yunan Savunma Bakanı’nın bu sözüne karşı söylenmiş bir şey henüz görmedik. Yunanistan bu sözüyle işgali ikrar etmiştir. Binali Yıldırım hükümetine sesleniyorum; Türkiye’nin kara parçası olan Ege’deki ada ve kayalıklar bizim hakkımız olan ada ve kayalıklara bizim diyorlar. Sizin buna söyleyecek bir sözünüz yok mu? Bundan daha milli hangi mesele olabilir.

“Kuvayı Milliye ruhu hala yaşıyor. Verilecek bir karış toprağımız yoktur”

Yunan Savunma Bakanı Kammenos’a da söyleyecek sözümüz var. Bu hezeyanların rüzgarı 98 yıl önce bu bölgede esti. Kuvayı Milliye diye bir hareket çıktı, bu hezeyanlara gereken dersi 98 yıl önce Anadolu coğrafyasında verdi cevabını. 43 yıl önce aynı ruh Kıbrıs’ta vermesi gereken cevabı verdi. Bugün hükümet sessiz kalmaya devam etse dahi bu millet buna gerekli cevabı verecek güç ve inançtadır. Yunanistan Savunma Bakanına söylüyorum, bu maceralardan, heveslerden, hezeyanlardan vazgeçsinler, bu coğrafya üzerinde Kuvayı Milliye ruhu hala yaşıyor. Verilecek bir karış toprağımız yoktur” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz