Ana sayfa Batı Trakya Haberler TERÖR KURBANI HÜSEYİN DAYICIK KARACAOĞLAN KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

TERÖR KURBANI HÜSEYİN DAYICIK KARACAOĞLAN KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

29
0

Almanya’nın Münih şehrinde 22 Temmuz Cuma akşamı yaşanan terör saldırısı sonrası yaşamını yitiren Rodop ilinin Karacaoğlan köyünden Hüseyin Dayıcık toprağa verildi.

Terör kurbanı Hüseyin Dayıcık kalabalık bir cenaze töreni eşliğinde, köy mezarlığına defnedildi. Karacaoğlan köyünde düzenlenen cenaze törenine Yunanistan İçişleri Bakanı Panayiotis Kurumblis, Gümülcine-Maronya Metropoliti Panteleimon, Emniyet yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu İdari Sekreteri Ramadan Duban, Rodop Milletvekilleri Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf ve İlhan Ahmet, Bölge Genel Sekreter Yardımcıları Hristos Methios ve Önder Mümin, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Başkan Yardımcısı Cemil Ahmet, Gelecek Listesi Başkanı İbrahim Şerif, Güven Listesi Başkanı Adnan Salih, Karacaoğlan Azası Ömer Aren Salih, Mehrikoz Yerel Meclis Başkanı Ali Haseki, köylüleri ve sevenleri katıldı. Cenazeye Yunanistan Başbakanı, Yunan Meclisi ve Potami Partisi Başkanı tarafından çelenk gönderildi.

Hüseyin Dayıcık için 26 Temmuz’da Münih kentindeki Pasing Camii’nde cenaze namazı kılınmış, daha sonra cenaze ailesi tarafından Karacaoğlan köyüne defnedilmek üzere gönderilmişti.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here