Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TEKİRDAĞ VALİSİ BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

TEKİRDAĞ VALİSİ BATI TRAKYA’YI ZİYARET ETTİ

17
0

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu Batı Trakya’yı ziyaret etti. Vali Salihoğlu, Trakya Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile birlikte 23. Doğu Makedonya Trakya Ticari Fuarı’nı ziyaret etti. Vali Enver Salihoğlu azınlık kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

Ziyaretlerde Trakya Kalkınma Derneği Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte yaklaşık 50 kişiden oluşan bir heyet yer aldı.

İlk olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’yı makamında ziyaret eden Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i Müftülük makamında ziyaret etti. Müftü Şerif konuklara bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, müftülüğün faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ardından Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni (GTGB) ziyaret eden Vali Salihoğlu ve beraberindeki heyet üyeleri burada GTGB Başkanı Koray Hasan ve diğer birlik üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Konuk heyete GTGB hakkında bilgi veren başkan Hasan, GTGB’nin hukuki ve tarihsel sürecinden bahsetti.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder yaptığı kısa selamlama konuşmasında, “sizinle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sizleri de Keşan’a bekliyoruz dedi.

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı yaptığı selamlama konuşmasında, bu tarihi ve sembolik mekanda yeniden biraraya geldik, burası Batı Trakya Türk toplumunun kalbi diyebileceğimiz güzel bir yerdir. Siz konuklarımızı burada ağırlamak gurur verici. Sizler iş için buradasınız. Ümit ediyorum ki; bu yeni kapılar açar. Çünkü ekonomik hayatı canlandırmadan, başka konularda yol almak mümkün olmuyor. Bu gün sizin varlığınız, inancınız ve girişkenliğiniz sayesinde yeni işbirliği alanları yaratılmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu yaptığı selamlama konuşmasında, “ekonomi dünyada her şeyin başıdır. Her işi yapmak için ekonomik güç gerekli. O yüzden ekonomik ilişkilerimizi geliştirmeliyiz. Gümülcine Tekirdağ’a çok yakın. Bunu değerlendirmemiz gerekli. Gerek ticari ve gerekse kültürel yönden kapımız Gümülcinelilere her zaman açıktır” dedi.

Son olarak GTGB Halkı Oyunları Ekibi ile GTGB Saz Ekibi, konuklara gösteri ve kısa bir müzik dinletisi sundular.

GTGB ziyaretinde konuk heyete, Gümülcine Muavin Konsolosları Murat Ertaş, Davut Ocak ve İrfan Çetin olmak üzere, sabık Rodop milletvekili Ahmet Hacıosman eşlik etti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz