Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER’İ ZİYARET ETTİ

TEKİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI ADEM DALGIÇ BAŞKONSOLOS İLHAN ŞENER’İ ZİYARET ETTİ

13
0

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’i ziyaret etti. Bu ziyarette Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman’da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Adem Dalgıç, beraberinde Meclis üyeleri ve Muhtarlarla birlikte Başkonsoloslukta çay içtiler ve gerçekleştirdikleri Yunanistan gezisi hakkında başkonsolos Osman İlhan Şener’e bilgi verdiler. Başkonsolos Osman İlhan Şener de kendilerine bu ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti. Başkonsolos Şener, “sayın Başkan, bu anlamlı ziyaretiniz buradaki yerel Yöneticiler ve soydaşlarımıza, ayrıca Yerel Yönetimler arasında gerçekleştirilen bu karşılıklı ziyaretler iki ülkenin ilişkilerine de olumlu yönde yansımaktadır. Dolayısıyla Kurumum ve şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç’ta ziyaretin anlam ve önemine değindi, bu tür ziyaretlere önem verdikleri ve bu sebeple de kalabalık bir heyet olarak buraya geldiklerini belirtti. Gümülcine Belediyesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Belediye Başkanı Yorgos Petridis ile de biraraya geldi.

Ardından Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne geçen Belediye Başkanı Adem Dalgıç ve beraberindeki heyet burada Başkan Koray Hasan ve Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu tarafından karşılandı.

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç ve meclis üyeleri daha sonra Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ettiler. Müftü İbrahim Şerif bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Batı Trakya hakkında kendilerini bilgilendirdi.

Öğlen yemeğini Gümülcine’de yiyen heyet daha sonra İskeçe’ye hareket etti. İskeçe’de iskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ve daha sonra İskeçe Türk Birliğini ziyaret eden heyet, yarın da Kavala Belediyesini ziyaret ederek Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simitsis ile sabah kahvaltısında biraraya gelecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz