Ana Sayfa Batı Trakya Haberler T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU OSMAN İLHAN ŞENER GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU OSMAN İLHAN ŞENER GÜMÜLCİNE BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

10
0

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener göreve yeni başlaması sebebiyle, Rodop ve İskeçe illerindeki kurum ve kuruluşlara nezaket ziyaretlerinde bulunmaya devam ediyor. Bu çerçevede 13 Temmuz 2012 Cuma günü Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Yardımcılarından Mehmet Devecioğlu ve Rıdvan Molla İsa’da hazır bulundu.

 

T.C. Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener ziyaret sonrası kısa bir değerlendirmede bulunarak şunları ifade etti:

 

“Bu krizi atlatmak için Yunanistan’ın çok iyi potansiyelleri var. Turizm var, denizcilik var, ama en önemlisi Yunanistan’ın gelişmiş insan gücü var.”

 

“Sayın Belediye Başkanı’na nezaket ziyaretinde bulundum. Bu tanışma değil nezaket ziyaretiydi. Çünkü kendisiyle daha önce de görüşmüştüm. Sayın Büyükelçimizin buraya yapmış olduğu son ziyaretinde, ben de yer almıştım. Faydalı bir görüşme yaptık. Sayın Belediye Başkanı’nın, bölgenin kalkınmasına yönelik çok ciddi projeleri var. Yunanlı dostlarımız zor bir dönemden geçiyorlar. Ama biz Yunan halkının dinamizminine inanıyoruz. Bu krizi atlatmak için Yunanistan’ın çok iyi potansiyelleri var. Turizm var, denizcilik var, ama en önemlisi Yunanistan’ın gelişmiş insan gücü var. Biz de zamanında benzer krizlerden geçtik. Halkı acıtmayan kriz yok. Ama bir de öyle bir atasözü var, ‘Beni öldürmeyen her şey daha da güçlendirir.’ Biz de Yunan halkının bu krizden daha güçlenerek çıkacağına eminiz. Ben de Yunanistan’daki her Türk diplomatı gibi Türk Yunan ilişkilerine her alanda daha da ilerlemesi için üzerime düşeni yapacağım. Ben sayın Belediye Başkanı’na bu zor görevinde ve daha zor hale gelen görevinde üstün başarılar diliyorum. Teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Ziyaret sonrası Belediye Başkanı Yorgos Petridis kısa bir açıklamada bulundu ve yeni Başkonsolosu kendisini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Petridis işbirliği içerisinde olacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz