Ana sayfa Batı Trakya Haberler TBMM BATI TRAKYA DESTEK GRUBUNA BÜYÜK KATILIM

TBMM BATI TRAKYA DESTEK GRUBUNA BÜYÜK KATILIM

18
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından 26. Dönemde tekrar oluşturulan “TBMM Batı Trakya Destek Grubuna” şu ana kadar milletvekillerimizden yoğun ilgi gördü.

Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi mensubu 52 milletvekilimiz şu ana kadar “TBMM Batı Trakya Destek Grubu” katılmış bulunmaktadır. Devam eden çalışmalar ile de yakın zamanda sayının daha da yukarılara çıkacağı görülmektedir.

BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin yaptığı açıklamada “Oluşum çalışmalarımız sonlandığında, TBMM Batı Trakya Destek Grubu üyelerini en kısa sürede Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ederek bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunacak ve izlenecek çalışma stratejilerimizi kendileri ile birlikte istişare edeceğiz.

Sonrasında da hem uluslararası platformlarda, hem de anavatan ile Batı Trakya’da çeşitli faaliyet ve organizasyonlar ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve TBMM Batı Trakya Destek Grubu ile ortak çalışmalara imza atacağız.

Bu çalışmalarımız ile Batı Trakya’da yaşayan hemşerilerimizin planlı asimilasyon politikaları ile ellerinden alınan, yasal kazanımları olan eşit statüdeki Yunan Vatandaşları olarak yaşama haklarının tekrar geri kazanımı için oradaki STK’larımız ve diğer örgütlerle ortak mücadele yürütme ve planlanan stratejiler çerçevesinde faaliyetler sürdüreceğiz.

Bu bağlamda uluslararası arenada yürütülen çalışmalar esnasında Batı Trakya Türkleri olarak elimizi güçlendirecek ana unsur anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü tam ve eksiksiz olarak arkamızda hissetmemizdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde uzun süredir oluşturulan ve bu dönemde de tekrar eskisinden daha güçlü oluşacağına en ufak bir şüphemiz olmayan Batı Trakya Destek grubu bu açıdan bizler için büyük önem arz etmekte ve değer içermektedir” dedi.

Ayrıca 26. Dönem “TBMM Batı Trakya Destek Grubu”nun oluşumunun tamamlanması ile de yeni dönem çalışma stratejilerini ayrıca kamuoyu ile paylaşacaklarını beyan etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here