Ana sayfa Batı Trakya Haberler TANER MUSTAFAOĞLU: “YENİ HÜKÜMETİ TÜRKİYE’DE AĞIRLAMAK İSTİYORUZ

TANER MUSTAFAOĞLU: “YENİ HÜKÜMETİ TÜRKİYE’DE AĞIRLAMAK İSTİYORUZ

13
0

Batı Trakya Türkleri Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras tarafından kurulan yeni hükümeti, Türkiye’ye geldiklerinde ağırlamak istediklerini söyledi.

Mustafaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derneğin organizasyonuyla Türkiye’den bir grup gazetecinin Batı Trakya’daki soydaşların yeni hükümetten beklentilerini sorgulamak için Yunanistan’a gittiğini anlattı.

İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a geçen gazetecilerin iki gün boyunca ziyaretlerde bulunacağını belirten Mustafaoğlu, şunları kaydetti:

“Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras tarafından kurulan yeni hükümeti, Türkiye’ye geldiklerinde ağırlamak istiyoruz. Basın mensupları, Batı Trakya Türklerinin yeni hükümetten beklentilerini sorgulayacak. Maalesef bu organizasyonu yapan derneğin başkanı olarak Yunanistan’a giriş yasağım olduğu için kafileyle gidemiyorum. Üzüntü verici bir durum. Sınır kapısından geri döneceğim fakat her şeye rağmen ‘dostluk güzel’ diyoruz. Dernek olarak dostluk elimizi uzatıyoruz. Yunanistan’ı ve vatandaşlarını en iyi tanıyan Türk vatandaşları olarak onları ülkemizde ağırlamak istiyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here