Ana sayfa Batı Trakya Haberler T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU ALİ RIZA AKINCI’DAN ŞEHİT MUSTAFA CAMBAZ AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU ALİ RIZA AKINCI’DAN ŞEHİT MUSTAFA CAMBAZ AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

32
0

Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı 22 Temmuz 2016 Cuma günü Menetler köyünü ziyaret ederek, Türkiye’deki olaylar sırasında şehit olan Mustafa Cambaz’ın ailesini ziyaret etti.

Menetler köyü ziyaretinde Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’ya, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve etraf köylerden gelen çok sayıda vatandaş eşlik etti.

“BATI TRAKYA’NIN BIR EVLADININ TÜRKİYE’DEKİ DEMOKRASİ MİLLİ İRADESİ MÜCADELESİNDE ŞEHİT OLMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Ziyaret öncesi Menetler köyü camiinde soydaşlarla birlikte Cuma namazı kılan Başkonsolos Akıncı, köy halkına taziye dileklerini iletti. Cuma namazı sırasında bir konuşma yapan Akıncı, devletine ihanet eden bir çetenin demokratik seçimlerle seçilmiş bir hükümeti devirmeye kalktıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu devletimizin ve milletimizin yüksek bir iradesiyle 78 milyon insanımız inanılmaz bir kahrmanlık destanı yazdı. Mustafa Cambaz kardeşimizi tanıma fırsatım olmadı ama şehitler arasına ismini yazdırdı. Şehitlik bir insanın yeryüzünde erişebileceği en yüksek mertebelerden biridir. Bu herkese nasip olmaz. Batı Trakya’nın bir evladının Türkiye’deki demokrasi milli iradesi mücadelesinde şehit olması çok önemlidir. Bu Batı Trakya’nın Türkiye’ye bir hediyesi. Bu topraklarda nice gönlü temiz insanlar, arifler olduğunu biliyoruz. Onların duaları çok önemli. Birlik ve dirlik için dua edelim. Bu birlik ve dirliği yaşatmak için günlük hayatımızda bu dualarımıza devam edelim.”

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Başkonsolos Akıncı’ya teşekkür ederek, kendilerinin Batı Trakya Türk Azınlığı’na moral verdiğini söyledi.

Cuma namazının ardından T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Cambaz ailesinin evini ziyaret ederek, Mustafa Cambaz’ın babası (Ahmet Cambaz) ve annesine (Ayşe Cambaz) taziyelerini sundu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here