Ana Sayfa Batı Trakya Haberler STİLYANİDİS İSTEDİ, KAMMENOS UYGULAYACAK

STİLYANİDİS İSTEDİ, KAMMENOS UYGULAYACAK

19
0

Rodop Milletvekili Stilyanidis istedi, Kammenos uygulayacak. Nea Dimokratia Partisi Rodop (Rodopi) Milletvekili Evripidis Stilyanidis Savunma Bakanı Panos Kammenos ile görüştü. İkilinin Savunma Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmesinde Batı Trakya’daki demografik yapının ele alındığı belirtiliyor.

Batı Trakya’da ve özellikle de Rodop ilinde demografik yapının korunması için Stilyanidis’in Bakan Kammenos’dan Şapçı bölgesine Acemi Askerler Eğitim Merkezi kurulmasını talep ettiği ifade ediliyor.

Stilyanidis’e cevap veren Bakan Kammenos, Batı Trakya’nın kendisini ilgilendirdiğini ve özellikle de Demografik yapının korunması açısından hem fikir olduğunu ifade ettiği belirtiliyor.

Kammenos, Savunma Bakanlığı’nın silahlı kuvvetlerin temel altyapısının yeniden yapılandırılması kapsamında Stilyanidis’in önerisinin yerinde olduğunu, bu konuların Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Toskas’a devredildiğini ve bu bağlamda bölgede Maronia-Şapçı (Sapes) Belediye Başkanı başta olmak üzere, yetkili birimlerle bir araya gelerek konunun görüşüleceği belirtiliyor.    

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz