Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSTANBUL BAROSU BAKEŞ’İ ZİYARET ETTİ

İSTANBUL BAROSU BAKEŞ’İ ZİYARET ETTİ

45
0

İstanbul Barosu Başkanı Avukat Doç. Dr. Ümit KOCASAKAL ve beraberindeki heyet 9 Ocak 2011 Pazartesi günü BAKEŞ’in Gümülcine bürolarını ziyaret etti.

İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit KABASAKAL, İstanbul Barosu Genel Sekreteri Avukat Hüseyin Özbek, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Avukat Burhanettin HAKGÜDER, Genel Sekreter Avukat Necmettin HÜSEYİN, Eski BTTDD Genel Başkanlarından Dr. Mustafa RUMELİLİ, Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı ve BTTDD Genel Başkan yardımcısı Avukat Selahattin MERİÇ’ten oluşan heyet, BAKEŞ Başkanı Cemil KABZA, Genel Müdür Pervin HAYRULLAH, Yönetim Kurulu Üyesi Gülay MEHMET ve BAKEŞ Araştırma Merkezi Koordinatörü İbrahim TRAKYALI tarafından karşılandı.

Türkiye’den gelen heyete Bakeş Başkanı Cemil KABZA, BAKEŞ’in kuruluşu, amaçları ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdi. “Dünyanın en büyük Barosunun Başkanı ve değerli üyelerini burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz” diyen BAKEŞ Başkanı Cemil KABZA, Batı Trakya Türklerinin var olma mücadelesinin her zaman demokrasi, insan hakları ve hukuk kurallarına bağlı olarak yürütüldüğünü söyledi.

Cemil KABZA Batı Türklerinin uluslararası alanda verdikleri mücadele konusunda örnekler vererek Azınlık basınının karşılaştığı sorunları özetledi, Gündem ve Millet gazetelerinin karşılaştıkları tazminat davaları ile ilgili bilgi verdi.

Batı Trakya ile akrabalık bağları da bulunduğunu ifade eden İstanbul Barosu Başkanı Ümit KOCASAKAL Batı Trakya Türklerinin hukuk ve demokrasi mücadelesini yakından takip ettiklerini belirterek, verilen haklı mücadele konusunda hukuk kuralları içerisinde adaletin bir gün mutlaka tecelli edeceğine inandığını söyledi.

İstanbul Barosu heyeti Batı Trakya’daki temasların özel bir ziyaret çerçevesinde gerçekleştiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz