Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSRAİL’İN İRAN’I VURMA TAKTİĞİ YUNANİSTAN’DA YAPILIYOR!

İSRAİL’İN İRAN’I VURMA TAKTİĞİ YUNANİSTAN’DA YAPILIYOR!

13
0

İsrail, İran’ı vurma planının denemesini Yunanistan’da gerçekleştiriyor. Yunan Devleti’nin İsrail Ordusu’na sağladığı her türlü kolaylık ve imkanlar çerçevesinde Girit Adası’nda geröekleştirilen tatbikata Yunan savaş uçaklarının da katıldığı ifade ediliyor.  

Yunan Ordusu’na yakın haber kaynakların kaydettiğine göre, Times of Israel gazetesinin de doğruladığı haberde, Yunanistan ve İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin, 8-9 Ekim tarihleri arasında ortak bir eğitim tatbikatı düzenledikleri bildirildi. Girit bölgesinde gerçekleştirilen tatbikata iki ülkenin hava kuvvetlerine bağlı birimleri katıldı.

Tatbikatta uzun mesafe gözönünde bulundurularak, İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait KC-707 uçak yakıt tankeri tarafından İsrail F 15 ve  F 16 savaş uçaklarının iki gün boyunca havada ikmal provası yaptıkları belirtilirken, uçakların Girit bölgesinde tatbikat alanındaki hedeflere sortiler düzenledikleri ifade ediliyor. Ayrıca tatbikatta Yunan pilotlarının av İsrail pilotlarının da avcı rolünde oldukları da iddia ediliyor.

Tatbikatta G550 SIGINT/ELINT bir uçağın savaş uçaklarına elektronik manada destek verdiği, savaş uçaklarının “full”  NVG ve LANTIRN alçak uçuşlar gerçekleştirdikleri iddia edildi.

Tatbikatın Yunanistan-İsrail 2013 Askeri İşbirliği çerçevesinde gerçekleştirildiği kaydedildi.

Video izle: http://www.onalert.gr/stories/israel-nai-ekpaideyomaste-sto-aigaio-gia-xtypima-sto-iran

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz