Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SÖPA MEZUNU ÖĞRETMENLER DERNEKLERİNDEN SURİYE’Lİ MÜLTECİLERE YARDIM

SÖPA MEZUNU ÖĞRETMENLER DERNEKLERİNDEN SURİYE’Lİ MÜLTECİLERE YARDIM

20
0

SÖPA Mezunu Öğretmenler derneklerinden Suriye’li mültecilere yardım.

Rodop-Meriç İlleri Selanik Özel Pedagoji Akademisi Mezunu Öğretmenler Derneği (SÖPA) tarafından Rodop ili geneli ve İskeçe ilinde de İskeçe SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenler Derneği tarafından Suriyeli mültecilere yönelik başlatılan yardım kampanyası son buldu.

Derneklerin çağrısına kulak veren öğrenciler ve aileler tarafından toplanan yardımlar Gümülcine ve İskeçe’de TIR’lara yüklenerek Selanik ve çevresinde (İdomeni-Diavata) Suriyeli mültecilerin barındığı kamplara teslim edilmek üzere 19 Mart 2016 Cumartesi sabahı erkenden yola çıkacak.

BİRLİK Gazetesi olarak yardımların bir araya toplandığı Gümülcine’de yapılan çalışmaları yerinde izlemek üzere Harmanlık mahallesine gittik ve yetkilerle görüştük. Dernek Başkanı Salih Ahmet yardım kampanyasına katılan tüm herkese teşekkür etti ve bir an önce mültecilerin yaşadığı dramın son bulmasını temenni etti.

Yassıköy (İasmos) Belediyesi ve Kozlukebir (Arriana) Belediyesi de yardımların ulaştırılması aşamasında belediyeye ait araçları tahsis ederek yardımların yerine ulaşmasında büyük katkı sağlıyor.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3ylkbb_sopa-derneginden-suriyeli-multecilere-yardim_news

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz