Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SON DAKİKA!!! PKK SEMPATİZANLARI ATİNA’DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN POSTERLERİNİ YAKTI!

SON DAKİKA!!! PKK SEMPATİZANLARI ATİNA’DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN POSTERLERİNİ YAKTI!

30
0

Atina’nın merkezinde toplanan PKK sempatizanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterlerini yaktı.

Akşam saatlerinde, Atina’da faaliyetlerine devam eden “Kürdistan Kültür Merkezi” üyeleri olduğunu belirten bir grup gösterici, öncelikle Omonia Meydanı’nda toplandı. Devamında Stadiu caddesi üzerinden Propile’ya geldi. Protestocular burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterlerini yaktı. Propilea önünde toplanan PKK sempatizanları, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar atarak, çeşitli panolar açtılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine karşı çıktıklarını belirten sloganlar attılar.

“Öcalan’a Kurtuluş”, “Erdoğan Diktatörlüğü” sloganlarıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protesto ettiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyareti boyunca hiçbir grubun gösterisine güvenlik sebebiyle izin verilmeyeceğini günler öncesinden açıklayan Yunanistan Emniyet Teşkilatı tarafından göstericilere müdahale edilmemesi ise dikkat çekti. Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve beraberindeki heyetin konakladığı otel yaklaşık 400 metre mesafede bulunuyor.

 

GÖSTERİLERE HIZ VERİLDİ!

Atina’nın merkezinde gösteri yapan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretini protesto eden PKK sempatizanlarına, Yunan sivil toplum kuruluşları da destek vermek üzere toplanmaya başladı. Emniyet güçleri şu an itibarıyla alarm durumuna geçti ve zırhlı otobüslerle Sintagma meydanına giden yolları kapattı.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz