Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE’DE TÜRK’LERİN EVLERİNE HAÇ İŞARETİ YAPTILAR, KETENLİK, ŞAHİN, MUŞTAVÇOVA, GÖKÇEPINAR VE DOLAPHAN...

İSKEÇE’DE TÜRK’LERİN EVLERİNE HAÇ İŞARETİ YAPTILAR, KETENLİK, ŞAHİN, MUŞTAVÇOVA, GÖKÇEPINAR VE DOLAPHAN SOKAKLARINA BİLDİRİ ATTILAR

29
0

İskeçe’de Türk’lerin evlerine haç işareti yaptılar, Ketenlik, Şahin, Mustavçova, Gökçepınar ve Dolaphan sokaklarına bildiri attılar.

Batı Trakya’da ortamı germek isteyen birileri, görünmeyen “karanlık güçler” Batı Trakya Müslamüman Türk Azınlık insanına korku salmaya devam ediyor. İskeçe’de Türk’lere ait evlerin bazılarına haç işareti yaptılar, sokaklara bildiriler attılar.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Atina’ya yarın da Batı Trakya’ya bir ziyaret gerçekleştiriyor. 65 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleştirilecek olan ve iki ülke arasındaki ilişkilere katkı sağlaması hedeflenen bu önemli ziyareti istemeyen bazı “karanlık güçler” özellikle Batı Trakya’da boş durmuyorlar.

Bu “karanlık güçler” fanatik gruplar, veya kişiler elektrik direklerine astıkları afişlerden sonra, bu sabaha karşı da Türklerin yaşadığı İskeçe, Gümülcine mahallelerinde ve bazı köylerde gece yarısı yine sokaklara bildiri attılar.

“BİR DAHA DÜŞÜN ! ERDOĞAN GİDECEK. SEN YARIN DA BURDA OLACAKSIN…” notunun yazılı olduğu bildiriler, Türklerin yaşadığı mahallelerin ve köylerin yanı sıra, Gümülcine Türk Gençler Birliği, İskeçe Türk Birliği, DEB Partisi ve asıl önemlisi Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın Cuma namazını kılacağı ciddi güvenlik önlemlerinin alındığı söylenen Kırmahalle sokaklarına da atılması dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere, Salı gecesi Gümülcine’de Türklerin yaşadığı Yenimahalle’de direklere ve duvarlara Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine afişler asmışlardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz